Rio 2016: bronzmeccsre készülhet a női pólócsapat

Az elődöntőben nem sikerült tartani a lépést a címvédő amerikai lányokkal, akik négy góllal jobbak voltak Bíró Attila csapatánál. A bronzmérkőzésen az olaszokkal szemben alulmaradt oroszok következnek.

Az előző körben komoly kihívás elé állított magyar női vízilabdacsapatra újabb nehéz feladat várt az elődöntőben. Keszthelyi Ritáék emlékezetes mérkőzésen, vesztett helyzetből, ötméteresekkel jutottak túl az ausztrálokon, szerda este pedig az aktuális világbajnokkal, a londoni olimpia győztesével csaptak össze. Rossz előjelnek ígérkezett, hogy a csoportkörben az Egyesült Államok játékosai viszonylag simán, 11:6 arányban győztek a magyarok ellen. A legjobb négy között sem forgott igazán veszélyben az amerikai siker, bár támadásban jól szerepeltek a magyarok, ugyanez nem mondható el a védekezésről. A csapatkapitány Keszthelyi Rita négy góllal zárta a mérkőzést, akárcsak a túloldalon Maggie Steffens. Az amerikaiak már az első szünetre minimális előnnyel úsztak ki, a folytatásban pedig egyre nőtt a két csapat közti különbség. Bíró Attila kapuscserével próbálkozott 11–6-os amerikai vezetésnél, de Gangl Edina beállítása sem zavarta meg az esélyesebb együttest. Az utolsó nyolc percben négygólos hátrányt kellett volna ledolgozni, a szenzációs visszatérés ezúttal elmaradt. Apró szépségtapaszként az utolsó másodpercekben Keszthelyi pattintotta a kapuba a labdát, ezzel 14:10-re szépítve az állást.

„A tervünk megvolt, nyilván a vízben nem sikerült úgy megvalósítani, ahogyan szerettük volna. Az első negyedben a kezdés egész jó volt, a másodikban azonban megint jött egy olyan periódus, amikor egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni a fizikai fölényükkel” – értékelte az elveszített összecsapást az Európa-bajnok csapat szakvezetője. „Szükség lett volna egy extra kapusteljesítményre és még több blokkra a zónában” – mondta Bíró Attila, aki hozzátette, tíz gólnak alapvetően elégnek kellett volna lennie ahhoz, hogy szoros legyen a találkozó, vagy akár nyerjenek is, de a tizennégy kapott gól túl sok.

A védekezést Keszthelyi Rita is kifogásolta a mérkőzés után, ugyanakkor sokat elárul a magyar pólóválogatott elszántságáról a balszélső azon kijelentése, miszerint nem akarnak érem nélkül hazamenni Rio de Janeiróból. A fiatal vízilabdázó jelezte, nem lesz könnyű az oroszok ellen sem, de mindent meg kell tenni a győzelemért. A riói játékok honlapja szerint a bronzmérkőzést péntek délután, 17 óra 20 perckor rendezik az Olimpiai Uszodában. Ugyancsak augusztus 19-én, az esti órákban játsszák a döntőt is.

Riói olimpia, női vízilabdatorna, elődöntő

Egyesült Államok–Magyarország 14–10 (3–2, 5–3, 4–3, 2–2),
Olimpiai Uszoda, 3500 néző, Vezette: Flahive (ausztrál), Sztavridisz (görög)
Gólszerzők: Steffens 4, Musselman, Neushul 2-2, Fischer M., Seidemann, Fattal, Mathewson, Gilchrist, Craig 1-1, illetve Keszthelyi 4, Bujka, Kisteleki 2-2, Garda, Czigány 1-1
Emberelőny/gól: 12/8, illetve 10/3

Egyesült Államok: Johnson – Fattal, Steffens, Mathewson, Neushul, Fischer M., Craig – cserék: Musselman, Fischer A., Gilchrist, Clark, Seidemann

Magyarország: Kasó – Illés, Kisteleki H., Szűcs, Keszthelyi, Bujka, Garda – cserék: Antal, Czigány, Takács, Tóth I., Csabai, Gangl