Veszélyben a schengeni rendszer

Az illegális bevándorlók miatt visszaállított belső határellenőrzés veszélyezteti a schengeni rendszer fennmaradását - jelentette ki a magyar miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán a magyarországi M1 műsorában.

Bakondi György szerint negatívan hat az európai emberekre és gazdasági szempontból is hátrányos, hogy meg kell állni a határokon és a gyárakat és a boltokat ellátó szállítmányoknak napokat kell várakozni a határátkelőhelyeken, noha a migránsok nem ott fognak kísérletezni. Az MTI által idézett főtanácsadó elmondta, Olaszország Albániában két menekülttábort épített, és mostantól oda helyezik el a parti vizeken kimentetteket, olasz költségen ellátják őket, és ott bírálják el menekültügyi kérelmüket.

Bakondi György rámutatott, az Európai Bizottság elnöke a napokban tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy kitoloncolásokra, jogszabályváltozásokra van szükség, Lengyelországban pedig a miniszterelnök jelentette be, hogy új migrációs stratégiát fognak bevezetni. Emlékeztetett arra, hogy a migráció kezelésével kapcsolatban megváltozott az európai lakosság véleménye, ezt mutatják a holland, a francia, a német tartományi vagy az osztrák és cseh választások eredményei.

Egyre több ország állítja vissza a határellenőrzést Fotó: Rointel/X

Kiemelte, a magyar uniós elnökség keretében Orbán Viktor miniszterelnök javaslatot tett arra, hogy a schengeni térség országainak legfelsőbb politikai vezetőiből álló, rendszeresen ülésező és döntési jogkörrel rendelkező testület jöjjön létre az illegális bevándorlás kezelésére. „Aki egyszer bejött, azt nem tudjuk kiküldeni" - mondta Bakondi György a Kossuth rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában, és hozzátette, alapvető, hogy a kérelmeket a határon kívül kell elbírálni, és csak az jöhessen be, aki megkapta a politikai menedékjogot. Minden más esetben a határbiztonság, a belső rend és biztonság csak illúzió - fogalmazott.

Mint ismeretes, Ausztria a migrációra hivatkozva továbbra is ellenzi Románia teljes körű felvételét a schengeni övezetbe. 

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?