banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Megszólalt a korábban Franciaországban őrizetbe vett Telegram-alapító

Pavel Durov hosszú bejegyzésében azt írja, hogy a francia hatóságok „meglepő” érveket használtak, amikor a múlt hónapban letartóztatták őt a párizsi repülőtéren.

Az orosz–francia állampolgárságú üzletembert augusztus 24-én vették őrizetbe, miután leszállt a párizsi Le Bourget repülőtéren, majd néhány nappal később óvadék ellenében szabadon engedték, de az országot nem hagyhatja el. Tizenkét vádpontban emeltek ellene vádat, köztük gyermekpornó terjesztésében való bűnrészességgel, kábítószer-kereskedelemmel és pénzmosással. A franciák szerint a vádak abból erednek, hogy a Telegram laza moderálási szabályai lehetővé teszik, hogy bűnözők széles körben használják a platformot, emlékeztet a Magyar Hírlap.

Durov csütörtök este hosszas közleményt adott ki a Telegramon, amelyben azzal érvelt, hogy az ügyészség álláspontja „több okból is meglepő”. „Ha egy ország elégedetlen egy internetes szolgáltatással, a bevett gyakorlat az, hogy jogi eljárást indít maga ellen a szolgáltatás ellen” – írta Durov. Hozzátette: „az okostelefonok előtti korszakból származó törvények felhasználása arra, hogy egy vezérigazgatót vádoljanak az általa irányított platformon harmadik felek által elkövetett bűncselekményekkel, elhibázott megközelítés”. 

Pavel Durov azt írja, hogy a francia hatóságok „meglepő” érveket használtak, amikor a múlt hónapban letartóztatták őt a párizsi repülőtéren. Fotó: Pavel Durov Instagram oldala

Durov szerint technológiát építeni már így is elég nehéz. Úgy véli, egyetlen innovátor sem fog új eszközöket építeni, ha tudja, hogy személyesen felelőssé tehető az eszközökkel való esetleges visszaélésekért. A tech-milliárdos szerint a francia rendőrség közölte vele, hogy „személyesen felelős lehet azért, ha mások illegálisan használják a Telegramot, mert a francia hatóságok nem kaptak választ a Telegramtól”.

Durov visszautasította azt az állítást, hogy cégét nehéz elérni, megjegyezve, hogy a Telegramnak van egy hivatalos képviselője az EU-ban, aki válaszol a megkeresésekre. „Az e-mail címe nyilvánosan elérhető volt bárki számára az EU-ban, aki rákeres a Google-ban a Telegram EU-cím a bűnüldözés számára kifejezésre” – írta. Szerinte a francia hatóságoknak számos módja volt arra, hogy elérjék őt, segítséget kérjenek. Hozzátette: „gyakori vendég” volt a dubaji francia konzulátuson.

Pavel Durov Oroszországban született, de a 2010-es évek vége óta Dubajban él. Franciaország, az Egyesült Arab Emírségek, valamint a karibi Saint Kitts és Nevis állampolgára is. 

Vlagyimir Putyin orosz elnök egy vlagyovosztoki fórumon a Telegram-alapító franciaországi letartóztatásával kapcsolatban azt mondta, hogy Oroszországnak nem voltak követelései vele szemben. Párizs döntését az üzletember letartóztatásáról „szelektívnek", és „nem túlságosan érthetőnek" nevezte, mivel, mint mondta, más platformok is a Telegramhoz hasonló módon „vétkeznek". „Ha ezt teszik Durovval, akkor másokat is le kellene csukni" - vélekedett. Elmondta, hogy korábban egyszer találkozott Durovval egy, a Kremlben megtartott eseményen. Nem tartott fenn kapcsolatot vele, de kifejezte készségét, hogy ismét találkozzanak az orosz fővárosban.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

banner_4GL5OahC_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_0kcgfsUU_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_CuxsoH5E_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Kimaradt?