banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Katargate: újabb EP-képviselőnél razziázott a rendőrség

A belga rendőrség szerdán késő este házkutatást tartott hat helyszínen, köztük Marie Arena EP-képviselő otthonában. Az akció a Katargate korrupciós ügy részét képezi, amelyben az eddig csak háttérszereplőként kezelt politikus most a nyomozás célkeresztjébe került – írja a Világgazdaság.

A tavaly decemberben kirobbant Katargate korrupciós botrány során a belga hatóságok nagyszabású akció keretében lerántották a leplet egy bűnszervezetről, amelynek tagjai a gyanú szerint több millió eurót fogadtak el külföldi országoktól, elsősorban Katartól és Marokkótól, hogy azok érdekeit képviseljék az európai törvényhozásban. A téli letartóztatások és házkutatások óta azonban a nyomozás lelassult, a gyanúsítottak közül szinte mindenkit kiengedtek az előzetesből, sőt, az érintett EP-képviselők azt tervezik, hogy a korrupciós vádak ellenére visszatérnek a Parlamentbe.Marie Arena | Fotó: Facebook/Marie Arena

A rendőrség azonban most újabb razziát tartott, ezúttal hat helyszínen, köztük Arena és családtagjai otthonában, ahol dokumentumokat és számítógépeket foglaltak le. A politikust már korábban is gyanúsítottként, a bűnszervezet tagjaként kezelték, eddig azonban nem emeltek ellene vádat, sőt, a belga ügyészek ki sem hallgatták, ő pedig továbbra is tagadja a vádakat.

Arenát nyilvánosan több szál is köti a Katargate-ügyhöz. Mint a másik három hírbe hozott EP-képviselő – Eva Kaili, Marc Tarabella ás Andrea Cozzolino –, ő is a Szocialisták és Demokraták csoportjának a tagja. Az emberi jogi albizottság elnöki posztját Pier Antonio Panzeritől örökölte meg, aki a gyanú szerint a szervezet vezetője és a megvesztegetések végrehajtója volt, és aki a letartóztatása után nem sokkal vádalkut kötött a belga ügyészséggel. Ráadásul Arena politikusokon kívül a legtöbb gyanúba keveredett civil szervezet vezetőivel és parlamenti dolgozókkal is közeli kapcsolatot ápolt.

A képviselő asszony a botrány kirobbanása óta változatlanul látta el a parlamenti feladatait – igaz, az emberi jogi albizottság elnöki tisztségéről lemondott, miután napvilágra került, hogy nem jelentett be egy Katar által fizetett utazást a parlamenti szabályoknak megfelelően.

banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

banner_4GL5OahC_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_0kcgfsUU_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_CuxsoH5E_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Kimaradt?