Útra kelt a százezredik Kínából Európába tartó tehervonat

Tizenhárom évvel ezelőtt jött létre közvetlen vasúti összeköttetés Kína és Európa között, írja a Világgazdaság.

Az elektronikai cikkeket, járműveket, autóalkatrészeket, gépeket és háztartási gépeket tartalmazó áruval megrakott vonat a múlt héten indult el a délnyugat-kínai Csungking városából, ami jelentős mérföldkövet jelent a Kína és Európa közötti gazdasági és kereskedelmi forgalmat erősítő vasúti szolgáltatás fejlesztésében.A vonatok több mint 11 ezer kilométert tesznek meg a célállomásig | Fotó: Pixabay

A Kína–Európa tehervonat-szolgáltatás 2011 márciusában indult el Csungkingból Duisburgba, közvetlen szárazföldi kereskedelmi folyosót nyitva meg Kína és Európa között. A szerelvények 11 200 kilométert tesznek meg, Kazahsztánon, Oroszországon, Fehéroroszországon és Lengyelországon áthaladva érkeznek meg Németországba. 

Az elmúlt 13 év során a szolgáltatás jelentős előnyöket hozott az útvonalak mentén fekvő országok számára, javítva a kereskedelmi logisztikát az eurázsiai kontinensen, előmozdítva egyúttal Kína belső szárazföldi régióinak a megnyitását is a nagyvilág felé – hangoztatta a kínai állami hírügynökség.

Az évek során a kínai nagyvárosok – különösen az olyan belföldi csomópontok, mint Csengtu, Hszian, Urumcsi, Csengcsou, Wuhan, Ganzhou, Kunming és Hefei – csatlakoztak a Kína-Európa tehervonat-hálózathoz, megszilárdítva Kína belföldi régióinak a kapcsolatát a nemzetközi piacokkal.

Mostanra több mint 50 ezer-féle árutípust, köztük gépeket és elektronikai cikkeket, dísznövényeket, napi szükségleti cikkeket és bútorokat szállítanak a kereskedelmi folyosón 25 európai ország 227 városába és 11 ázsiai ország több mint 100 városába.

A vasúti áruszállító szolgáltatás ezidáig több mint 11 millió konténeregység árut szállított több mint 420 milliárd dollár értékben a kínai állami vasutak, a China Railway nyilvántartása szerint.

Kapcsolódók

Kimaradt?