banner_VpBVFWkY_GYAM - maszol webbanner 970x250.png
banner_rvYtcHzr_GYAM - maszol webbanner 728x90.png
banner_CyymSrg3_GYAM - maszol webbanner 300x250.png

Új „magyar” légitársaság kel szárnyra

Neve ellenére a Hungary Airlines lényegében kínai érdekeltség, első járata is a távol-keleti országba közlekedik majd.

Még idén felszállnak a Hungary Airlines első személyszállító járatai, adta hírül a Világgazdaság. A légitársaság november 27-én, a pekingi Chain Expo elnevezésű nemzetközi vásáron kötött szerződést 100 darab B 737 Max típusú repülőgép megvásárlására.Az első járat Hong Kongba közlekedik majd | Fotó: Pixabay

Bár nevében hangsúlyosan magyar, a cég lényegében kínai kézben van, az elnöke, Duan Bo, is kínai. A Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) kapcsolati osztályának vezetője elmondta, hogy a Hungary Airlines célja, hogy globális világmárkaként biztonságos, hatékony és fenntartható légiközlekedési szolgáltatásokat nyújtson, továbbá erősítse Magyarország és Kína kapcsolatát.

A tervek szerint az első, idén decemberben induló járat Budapest és Hong Kong között fog közlekedni. A légitársaság további kínai és középkelet-európai járatok indítását tervezi. A Hungary Airlines a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren alakítaná ki fő bázisát.  

A Hungary Cargo Airlines idén jelent meg a piacon, mostanáig kizárólag légi áruszállítással foglalkozott. A légitársaság áprilisban stratégiai együttműködési keretmegállapodást írt alá a China Zhejiang Airport Group és a Shenzhen Airport Group vállalatokkal az úgynevezett Légi Selyemút (Air Silk Road) magyar-kínai légiforgalmi projektről.

A Wizz Air nevű fapadost szokás magyar légitársaságként emlegetni, ami csak részben igaz. A céget valóban magyar üzletemberek alapították, élükön a korábban a Malévet irányító Váradi József vezérigazgatóval. A Wizz Air fő pénzügyi befektetője azonban kezdettől fogva a közlekedési beruházásokra specializálódott amerikai Indigo Partners volt.   

Kapcsolódók

Kimaradt?