Magyarok a legígéretesebb fiatal romániai menedzserek között

Van közöttük szőlész-borász, tetőfedő anyagokkal foglalkozó, illetve élelmiszeripari és mezőgazdasági céget vezető szakember.

Idén is összeállította a Business Magazin, immár 19-ik alkalommal, a legígéretesebb fiatal hazai menedzserek százas toplistáját. Az összeállításba olyan, 40 évnél nem idősebb gazdasági szakemberek kerülhettek be, akik felsővezetői pozíciót töltenek be egy minimum 1 millió euró éves árbevételű cégnél vagy egy különleges üzleti modellt alkalmazó vállalkozásnál, s nem szerepeltek a korábbi összeállításokban.Darabont Betty | Fotó: Facebook/Betty Darabont

Az idei Top 100-ban négy magyar, illetve magyar származású üzletember/üzletasszony szerepel, amire egyetlen korábbi alkalommal sem volt példa.

A 26 éves Darabont Betty a család nevét viselő bihari pincészet alapítója. A milánói Bocconi Egyetemen tanult közgazdaságtant és nemzetközi menedzsmentet, majd szőlészetet és borászatot Franciaországban, illetve Németországban. Dolgozott multinacionális vállalatoknál, mielőtt átvette volna a 40 hektáron gazdálkodó, tavaly 24,7 millió árbevételt elérő Darabont pincészet vezetését.

„A gyors és hatékony kommunikáció kulcsfontosságú minden vállalkozásnál, akárcsak a csapatmunka és a pontosság” – vallja.

A 38 esztendős Tóth Zoltán a Bilka Steel kolozsvári kirendeltségének a vezetője. Kilenc éve áll a tetőfedő anyagokat gyártó és forgalmazó cég alkalmazásában, 50 ember dolgozik a keze alatt. „Úgy vélem, hogy sikereket és rendkívüli megvalósításokat a karrier terén akkor érünk el, ha integrálni tudjuk az élet alkotóelemeit: a munkahelyet, a családot, a közösséget és a személyes fejlődést. Itt az ideje, hogy ne próbálkozzunk jól meghatározott határok felállításával, mert bebizonyosodott, hogy kudarccal járunk” – árulta el a siker egyéni receptjét.

A 2007-ben Brassóban alapított Bilka tavaly közel 600 főt foglalkoztatott, az árbevétele 1,22 milliárd lej volt.

A 36 éves Laczkó Dénes egyidejűleg két cég, az élelmiszeripari Poultry Investment és a takarmányokat gyártó és forgalmazó UBM Feed vezérigazgatója. A Babeș-Bolyai Tudományegyetem közgazdaság és gazdálkodástudományi karán végzett. „A legfontosabb lecke, amit megtanultam, hogy adjak esélyt a tehetséges fiataloknak, hogy fordítsak időt és energiát a személyes és a szakmai fejlődésükre, hogy elkötelezett csapatom legyen hosszú távon” – nyilatkozta a Business Magazinnak a sikeres üzletember.

A Poultry Investment és az UBM Food együttes tavalyi árbevétele hozzávetőleg 120 millió euró volt.

A toplistán szerepel a 37 éves Victor Ugron-Adam is. A Pepco Romániáért, Bulgáriáért és Görögországért felelős terjeszkedési menedzsere Ausztráliában született, az egyetemet is ott végezte, azonban a neve erdélyi magyar gyökerekről árulkodik. Üzletemberként a hitvallása így szól: „A vezető képességek kiteljesedéséhez a tanulás és az önfejlesztés iránti folyamatos elkötelezettségre van szükség”.  

Kapcsolódók

Kimaradt?