Ötödször vállalkoztak okosan a székelyföldi középiskolások

A három székelyföldi – Hargita, Kovászna és Maros – megye tíz településének tizenhat tanintézményéből összesen 34 csapat regisztrált a márciusban meghirdetett Vállalkozz okosan elnevezésű székelyföldi középiskolás üzleti terv vetélkedőre. A döntőt az elmúlt hétvégén rendezték Székelyudvarhelyen.

A székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, valamint társszervezője és szakmai partnere, a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége (SZMVSZ) hat évvel ezelőtt, 2018-ban hívta életre a vetélkedőt, amelyet az első évben még Hargita megyei szinten bonyolítottak le, a másodikban viszont Maros és Kovászna megyei résztvevők bevonásával már székelyföldivé bővítették.Fotók: Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók SzövetségeA székelyudvarhelyi önkormányzat által is felkarolt kezdeményezés legutóbbi kiadását márciusban hirdették meg, a rendezvény idén is része volt a Tanügyminisztérium versenynaptárának. A vetélkedőre 34 csapat regisztrált Kovászna, Hargita és Maros megye tíz településének 16 tanintézményéből. Az első szakasz online zajlott, a leadott pályamunkákat értékelését követően 12 csapat jutott be a székelyudvarhelyi megméretkezésre.A rendezvénysorozat szombaton egy szakmai előadássorozattal kezdődött, az elődöntőnek vasárnap a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium biztosította a helyszínt. A zsűri döntése alapján 4 csapat került a nagydöntőbe, melynek a helyi polgármesteri hivatal Szent István terme adott helyet. A versenyt a székelyudvarhelyi Kós Károly Szakközépiskola Astra Cinerum nevű csapata nyerte meg (Kovács Ádám és Zrinyi Attila), második helyen végzett a Kockázati Katonák, harmadikon a Vodkáosz (mindkettő Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy), a különdíjat pedig a csíkdánfalvi Petőfi Sándor Szakközépiskola csapata, a Business Ladies kapta.

Az első helyezett csapatot 1000 lejes pénzdíjjal és egy-egy Vibe-fesztiváljeggyel, tovább egy 1500 lejes különdíjjal jutalmazták, a második helyezett 800 lejes, a harmadik 600 lejes, a különdíjas pedig 400 lejes díjban részesült.Jakab Áron Csaba | Fotó: SZMVSZ„A romániai magyar középiskolás vetélkedőpalettán többnyire két típusú program dominál: az esettanulmány és az üzleti terv. Az SZMVSZ az üzleti tervek versenye mellett elkötelezett, mert ez az a terület, amelyen keresztül nem annyira a lexikális tudást, mint főként a vállalkozói kompetenciákat, vállalkozói vénát tudjuk mérni és értékelni” – fogalmazott a szervezők részéről Jakab Áron Csaba, az SZMVSZ elnöke.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?