A MAGOSZ kongresszusán jártak a székelyföldi gazdák

Az elmúlt napokban 50 székelyföldi gazda vehetett részt a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége (MAGOSZ) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) nagyszabású gazdakongresszusán.

Stratégiai együttműködést írt alá Magyarország Kormánya és a MAGOSZ az elmúlt hét végén rendezett nagyszabású mezőgazdasági kongresszus alkalmával. Az eseményen részt vettek a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete (SZGE) képviselői. Mellettük jelen volt még Hargita Megye Tanácsának elnöke, Borboly Csaba, Maros Megye Tanácsának elnöke, Péter Ferenc és Románia környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti minisztere, Tánczos Barna is.

A nagyszabású rendezvényen beszédet mondott Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor, a Magyar Országgyűlés alelnöke, Jakab István MAGOSZ elnök és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke, Győrffy Balázs is.Fotó: Székely Gazdaszervezetek Egyesülete

„A gazdák társadalmunk azon pillérét képezik, akik ezidáig is sokat tettek, de az elkövetkező időszakban is sokat tehetnek a környezetvédelemért a munkájuk során. Éppen ezért olyan támogatásokra van szükségük, amelyek finanszírozzák ezirányú törekvéseiket, hiszen az átállás a környezettudatos gazdálkodásra számos, költséges erőforrást igényel. 10 évvel ezelőtt, akkor még mezőgazdasági államtitkárként, vettem részt azokon az egyeztetéseken, amelyek a Kárpát-medencei magyar gazdák anyaországi támogatását célozták” – írta közösségi oldalán az eseményről Tánczos Barna.

Borboly Csaba a kongresszusról szóló bejegyzésében kiemelte: Magyarország kormánya kiemelkedő példát mutat arra, „amikor egy ország képes ellátni magát, főleg ebben a nehéz és kiszámíthatatlan helyzetben”.

„Jakab Istvánnal, a MAGOSZ elnökével szoros az együttműködésünk, ami a Székelyföld és Kárpát-medence gazdaságfejlesztését érinti. A Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program keretében kialakult egy gyümölcsöző  munkafolyamat, amely mentén a Kárpát-medencei szolidaritásra építkezünk, a pálinka védjegy használatának székelyföldi és partiumi engedélyezésének folyamatáról is többször egyeztettünk,  illetve a Tusványos fesztivál tekintetében az események, programok, foglalások erősítése mentén is, ugyanakkor fontos célunk egy közös hálózat kiépítése” – fogalmazott Borboly Csaba. Hozzáette: bízik abban, hogy a székelyföldi kezdeményezéseket, a magyarországi együttműködéseket tudják bővíteni, további tudást kívánnak szerezni, kapcsolatokat kiépíteni. Ezen kívül Székelyföldön élni kívánnak az újabb pályázati lehetőségekkel és a „megfelelő értékesítési folyamatokat” szeretnék választani.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?