2029 végéig kell befejezni a kolozsvári elővárosi vasutat

Aláírták a kolozsvári elővárosi vasút 1,4 milliárd lej értékű kivitlezési szerződését, adta hírül az Agerpres.

Az elővárosi vasút összesen 23 állomására kiírt tendert a nagyszebeni CON-A Operations, a lengyel ZUE Spolka Akcyjna és a bukaresti UTI Construction and Facility Management alkotta társulás nyerte meg. A beruházás a meglévő állomások korszerűsítését, illetve új megállóhelyek kialakítását is magában foglalja. A jelenleg is létező vasútvonal hossza 48,8 kilométer, útvonala Gorbó-Kisbács-Kolozsvár-Apahida-Zsuk-Bonchida.

A beruházás teljes értéke 1,4 milliárd lej. Ebből 270,5 millió lejt az állami vasúttársaság, a CFR fedez, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból származó vissza nem térítendő támogatás pedig 1,1 milliárd lej, a projekt teljes elszámolható értékének 85 százaléka. Mivel a CFR hosszú évek óta deficites, a rá eső részt tulajdonképpen a kormány fedezi a központi költségvetésből. A beruházás átadási határideje 2029. december 31.Nagy szükség van az elővárosi vasútra | Fotó: Pexels

Emil Boc szerint Kolozsvár más európai városokhoz hasonlóan a tömegközlekedés egyik „legdinamikusabb és leghatékonyabb”, zöld és környezetkímélő formáját valósítja meg. A polgármster szerint a folyamatos népességnövekedés miatt az elővárosi vasút elengedhetetlen a kolozsvári agglomeráció életminőségének biztosításához.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT



Kapcsolódók

banner_2RECJMdU_SB5_WEBBANNER_970 X 250.png
banner_UalzFhP5_SB5_WEBBANNER_728 x 90.png
banner_KI1NlCrb_SB5_WEBBANNER_300 x 250.png

Kimaradt?