Néhány éven belül felveheti a versenyt a mesterséges hús a hagyományossal
Állítólag 2023-ra a hagyományossal is felveheti a versenyt a laboratóriumokban, acéltartályokban előállított hús, legalábbis a termelő vállalatok reményei szerint.
A laboratóriumokban előállított húst állati sejtekből hozzák létre és tápanyagokkal, vitaminokkal „növesztik” acéltartályokban, úgynevezett bioreaktorokban. Az állati sejtek 18 és 24 óránként növekednek és duplázódnak. Kinézetre és ízre a kutatók szerint ugyanolyan, mint a hagyományos, állati eredetű hús, viszont a szakértők szerint előállítási módja miatt sokkal egészségesebb. A mesterséges húst előállító vállalatok azt hangsúlyozzák, hogy terméküket környezetbarát módon és „az állatok bántalmazása nélkül” hozzák létre – számolt be a Digi24.
A legnagyobb kihívást a termelési kapacitás növelése jelenti számukra, hogy ezáltal a bevásárlóközpontokba és az éttermekbe is szállíthassanak termékeikből. Szingapúr az első olyan ország, ahol engedélyezték a mesterségesen előállított hús forgalmazását, de hamarosan követheti őt az Amerikai Egyesült Államok. Ugyanakkor az Európai Unió, Izrael és más országok is dolgoznak az emberi fogyasztásra szánt tenyésztett hús forgalmazásának szabályozásán.