Zsobok után Sztána lenyűgöző tájairól is kiállítás nyílt

Nyolcadik alkalommal gyűltek össze hazai és anyaországi képzőművészek, hogy alkotásaikkal megörökítsék a szilágysági Sztána település szépségeit, a Csiga-dombot és annak környékét. Az elkészült festményekből a Megyei Történelmi és Művészeti Múzeum, valamint a magyarországi Sensaria egyesület támogatásával kiállítást rendeztek, melynek megnyitójára az EMKE zilahi székházában került sor.

Csigadomb címmel nyílt képzőművészeti kiállítás Zilahon, melyen hét képzőművész alkotásai tekinthetők meg. Az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE) zilahi szervezetének elnöke, Bakó András a megnyitón elmondta: a festmények társaságában mindig jól érzi magát, dacára annak, hogy nem mindig tudja értelmezni az alkotásokat. Vesszőparipája, hogy ezen változtasson, mert mint fogalmazott, egy borkóstoló után is a laikus már másképp értékeli a borokat.

A szerző felvételei

Az eseményen Szabó Zsolt, a Művelődés könyvkiadó igazgatója köszöntötte a jelenlévőket, mondván, a sztánai tábor a zsoboki tábornak a kisöccse, mely lassan-lassan felnő. Egy kicsit fiatalítva szervezik meg évente a Csigadomb alkotói tábort. Elsősorban a táj a fő élményforrás, amit a művészek különbözőképpen láttatnak. Aki ott van, vagy alkot, az belefeledkezik a természetbe, az általa nyújtott szépségbe.

Szabó Attila zilahi képzőművész, táborvezető a megnyitón kiemelte a táj szépségét, változatosságát, a színek játékát, mely a napszakok függvényében változik. „A különböző napszakokban különbözőek a színek, ezért mindenki másképp adja vissza a vásznon. A táj egyik szépsége a Szentimrei-ház, amit közel 100 éve Kós Károly tervezett. Itt zajlik a tábor, egy nagyon hangulatos és inspiráló helyen. A Csiga-domb tetején látni az egész medencét, a Meszes-hegységet, valamint körbe rajzolódnak az erdélyi részek” – mondta.

Az alkotók többnyire a völgyet festették meg, de készültek közelképek is, a hatalmas tölgyek is megragadták az alkotó ember figyelmét. A kiállításon megtekinthető Horváth Krisztián és Tóth Tímea alkotásai, László Dániel és Fábián Emőke festményei, akik realisztikusan a táj szépségét ábrázolták, figyelve a lokális színekre. Kelemen Dénes figuratív, Szabó Attila absztrakt tájképeket készített, míg Debreczeni Fanni realisztikus és absztrakt alkotásaival mutatta be a lenyűgöző tájat.

Az alkotásokat december folyamán tekinthetik meg az érdeklődők.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?