Úrnapi kikerülés Kézdivásárhelyen
Úrnapján este Kézdivásárhelyen megtartották a szokásos Úrnapi kikerülést. A római katolikus hívek a Gábor Áron tér négy pontján elhelyezett szabadtéri oltároknál imádkoztak.
A Boldog Özséb és a Szentháromság plébániatemplomokhoz tartozó hívek először a kantai templomban celebrált ünnepi szentmisén vettek részt, majd a Márton Áron utcán vonultak a központba. A menet élén egyházi zászlót, a szentséget pedig sátor alatt vitték magukkal. Elsőként a Rózsafüzér társaság sátránál imádkoztak, amit Forró Ilona és Gávai Gál Anna díszített további segítőkkel, de a körmenet megkezdése előtt csak ketten tartózkodtak a helyszínen. „Huszonhárom éve csinálom, az elején tucatnyian voltunk, de többen már nem tudnak mozogni, de aztán csak kerültek segítőtársak” – magyarázta Forró Ilona.
Az oltárnál Olasz Béla, a kantai Szentháromság segédlelkésze helyezte be az oltáriszentséget a ministránsok által körülvett oltárba. Elhangzottak a szokásos imák és egyházi énekek, majd a menet a református templomnál lévő, majd átellenben a cserkészek által készített oltárokhoz vonult elvégezni a szertartást.
Utolsó állomás az Incze László Céhtörténeti Múzeummal szemben lévő oltár volt, amit Fazakas Ilona, a kamilliánus társaság vezetője vigyázott. „Én Tempfli Mici néni, Szőcs Klárika és Szőcs Erzsébet után vettem át a stafétát, így mintegy húsz éve segítek az oltár díszítésében. Régebben a buzgó katolikus asszonyok – innen, a Kantából – csinálták a négy oltárt, amelyek a négy égtáj felé néznek. Nagyon szép ünnepség az oltáriszentség bemutatása, hiszen ilyenkor az kikerül a templomból és kiviszik a hívek közé. A terítőket, az asztalokat, szőnyeget, gyertyákat és a szobrokat otthonról hozzák a hívek. A mi oltárunknál egy olyan Mária-szobor van, ami Medzsugoriból származik. Ezt az oltárt Pánczél Anikó és Babos Angéla díszítette fel” – magyarázta a Maszolnak a kamilliánus testvérek vezetője.
CSAK SAJÁT