Új választható tantárgy a középiskolásoknak: a térinformatika

Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.

A tantárgy a földrajz és az informatika határterületén helyezkedik el, de érinti többek között a környezetvédelmet, a várostervezést, a közlekedést, a turizmust, a kulturális örökség védelmét, a kockázatkezelést, a fenntarthatóságot vagy a helyi gazdaságot is – idézi a tárca közleményét az Agerpres hírügynökség.

Új választható tantárgy | Fotó: Unsplash

Az új tantárgyat a 9-12. osztályos diákok választhatják, humán és reál tagozaton egyaránt, szakiránytól függetlenül.

A térinformatikát heti egy órában oktatják, egy teljes tanéven át.

„A GIS olyan választható tantárgy, amelyben a térkép laboratóriummá válik, a mobiltelefon felfedezőeszközzé, a helyi közösségről gyűjtött adatok pedig a megoldások kiindulópontjává. A tantárgy azoknak a diákoknak szól, akik szeretnének gyakorlatias módon tanulni, modern technológiákat használni és jobban megismerni a saját lakóhelyüket és környezetüket” – áll a minisztérium közleményében.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?