Tüntetéssel fenyegetőznek a tanügyi szakszervezetek, ha a tanároknak kell tesztelniük a diákokat

Utcára vonulnak a szakszervezetek, ha a kormány nem teszi lehetővé a diákok otthoni nyáltesztes szűrését és továbbra is a tanügyi alkalmazottakra hárítja ezt a feladatot.

A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) és a Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség csütörtöki közleményében figyelmeztetett, hogy ha a kormány nem módosítja kérésüknek megfelelően a nyáltesztes szűrés útmutatóját, tagjaik november 22-én, hétfőn 13 órától sztrájkőrséget fognak tartani a prefektusi hivatalok és az egészségügyi tárca székhelye előtt.

Illusztráció forrása: Agerpres

A két szakszervezeti szövetség arra is felhívta a figyelmet, hogy megbénítaná a tanítást, és fertőzési gócokká változtatná a közoktatási intézményeket, ha a gyerekek tesztelését a tanügyi alkalmazottaknak kell elvégezniük, nem beszélve arról, hogy a pedagógusokat is kitennék a fertőzés veszélyének, mert védőfelszerelést nem biztosítanának számukra.

Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy az elmúlt időszakban az oktatási rendszer működését érintő fontos döntések a tanügyben dolgozók és a diákok véleményének teljes figyelmen kívül hagyásával születtek. Szerintük ilyen döntés volt az is, hogy a kényszervakációt követően a tanügyi alkalmazottak átoltottsági szintjétől tették függővé a jelenléti oktatást az iskolákban és óvodákban.

Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint az oktatási rendszer feladata a diákok nyáltesztes szűrésének lebonyolítása: „nem tudunk 3 000 orvost és ápolót küldeni az iskolákba”. Szerinte a nyálteszteket egyfajta csodának tekintették, amelyek megoldást jelenthetnek a fertőzött diákok szűrésére. Mégis, akik szorgalmazták a nyáltesztek bevezetését, vagyis a pedagógusok, szülők és a diákszövetségek egy része, most nem vállal felelősséget a tesztelés megvalósításáért. Akik eddig szükségesnek tartották a szűrést, jelenleg az államtól várják a megoldást – magyarázta a Digi24 szerda esti műsorában.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?