Miről árulkodnak a komlódi Teleki-kastélynál talált régészeti leletek?
Fémkori emberi település létezésére utalnak a komlódi Teleki-kastélynál zajló régészeti feltárások során talált kerámiatöredékek.
Beszterce-Naszód Megyei Tanácsa pénteken tájékoztatott arról, hogy a kastély körül végzett kutatások során olyan melléképületek nyomaira bukkantak, amelyek a kastély egykori épületegyütteséhez tartoztak, de a 20. század elején ezeket lebontották. Ugyanakkor a lefejtett földrétegben a fémkorra jellemző kerámiatöredékeket találtak, amelyek egy az akkori korszakból származó emberi település létezését valószínűsítik – számoltak be az önkormányzat Facebook-oldalán. Hozzátették, a régészeti leletek alapján az emberi település a Gáva-kultúrához kötődhet, a Kr. e. 1000–750 közötti időszakból.
A tanácselnök Emil Radu Moldovan által aláírt közlemény szerint a kutatások folytatódnak, amíg minden archeológiai elemet feltárnak.
Kapcsolódó
A barokk stílusú, 1756-ban épített komlódi Teleki-kastélyt, mint már írtuk, uniós támogatásból újítják fel, összesen mintegy 10 millió euróból. A közbeszerzési eljárást két évvel ezelőtt írták ki. A Beszterce-Naszód megyei önkormányzat tulajdonában van a paszmosi Teleki-kastély is. Azt már korábban felújították és megnyitották a nagyközönség előtt.
CSAK SAJÁT