banner_VpBVFWkY_GYAM - maszol webbanner 970x250.png
banner_rvYtcHzr_GYAM - maszol webbanner 728x90.png
banner_CyymSrg3_GYAM - maszol webbanner 300x250.png

Mintegy 250 kamerát szerelnének fel az autópályákra

A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) bejelentette, hogy az A1, A2 és A3-as autópályákon és az 1-es országúton térfigyelő kamerák felszerelését tervezi. A beruházás összege 220 millió lej áfa nélkül. A fő cél a törvényes sebességhatárt túllépő sofőrök lefülelése és megbüntetése. Sorin Grindeanu közlekedési miniszter szerint nem találják fel a spanyol viaszt, ilyen rendszer mindenütt van nyugaton. A gyorshajtás miatti büntetéseket a szabálytalankodó lakcímére küldi majd a rendőrség. 

Térfigyelő kamerákkal segítenének a rendőrségnek elkapni a gyorshajtókat, de más esetleges incidensek felderítésére is használható lenne a Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság kamerarendszere a terveik szerint.

Illusztráció | Fotó: Pexels

„Három szerződésből álló csomagunk van, amelynek célja az autópályákat felszerelni intelligens közlekedési rendszerekkel. Itt az A1, A2, A3-as autópályákról és az 1-es országútról van szó. Egyrészt a felszerelés, másrészt a meglévő rendszerek modernizálása és korszerűsítése a terv. A három szerződés becsült értéke körülbelül 220 millió lej, áfa nélkül. Ez a rendszer a jövőbeni e-SIGUR része lesz. Az expressz szerződésben mintegy 250 kamera szerepel, ebből hat radarkamera, a többi pedig az incidensek észlelésére és a szolgálati helyiségek védelmére szolgál. A rendszert a CNAIR a közlekedési rendőrséggel közösen kezeli majd. A közlekedési rendőrséghez eljutnak majd az információk a gyorshajtókról” – mondta Cristian Pistol, a CNAIR főigazgatója egy pénteki sajtótájékoztatón. Kérdésre elmondta azt is, „több szerződésünk is van térfigyelőkamerákra. Az egyik pályázati kiírást a Vodafone nyerte, egy másikat az Electra” – mondta Cristian Pistol.

Sorin Grindeanu közlekedési minisztert ugyanezen a sajtótájékoztatón arról kérdezték, hogy ezek a kamerák nem fogják-e sérteni a sofőrök személyi jogait, magánszféráját, és hogyan fogják a hatóságok biztosítani, hogy a megfigyelőrendszer megfeleljen a szabályoknak.

Illusztráció | Fotó forrása: Román Rendőrség

„Nem hiszem, hogy a dolgok nem lesznek szabályszerűek. Nem találjuk fel a spanyol viaszt. Egész Európában van ilyen felügyeleti rendszer. Innen rengetegen utaztak nyugat felé, Magyarországra, Ausztriába, mindenhol van ilyen rendszer. Megjártam én is. Küldik haza a büntetést, ha 130-nál többel mész” – mondta Grindeanu. Hozzátette, hogy a nyugat-európai kamerarendszer – a jól kiépített autópálya-hálózat mellett – hozzájárult ahhoz, hogy Romániához viszonyítva ott kevesebb a közúti baleset.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?