banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png

Megdícsérték Romániát, mert elsőként vezette be a zsidók történelmét tantárgyként

Románia az Európai Unió első tagállama, amelyik a középiskolákban bevezette A zsidók történelme. A holokauszt választható tantárgyat – állapította meg az Európai Bizottság az antiszemitizmus elleni fellépésre vonatkozó uniós stratégiához készített, hétfőn közzétett első időközi jelentésében. Az uniós stratégia egy sor intézkedést fogalmazott meg, amelyek három pillér köré csoportosulnak: az antiszemitizmus minden formájának megelőzése; a zsidó élet védelme és előmozdítása; a holokausztkutatás, -oktatás és -emlékezés előmozdítása.

A 2023-2024-es tanévtől Romániában bevezetett tantárgyat az oktatási minisztérium az érintettekkel együttműködve dolgozta ki, és a romániai zsidó közösségek képviselői által javasolt esettanulmányokat tartalmaz, amelyek egyértelműen tükrözik a romániai holokauszt méreteit és sajátosságait – olvasható az Európai Bizottság az antiszemitizmus elleni fellépésre vonatkozó uniós stratégiához készített, hétfőn közzétett első időközi jelentésében.

Auschwitz | Fotó forrása: Pixabay
Az uniós stratégia egy sor intézkedést fogalmazott meg, amelyek három pillér köré csoportosulnak: 1) az antiszemitizmus minden formájának megelőzése; 2) a zsidó élet védelme és előmozdítása; 3) a holokausztkutatás, -oktatás és -emlékezés előmozdítása. Az EU emellett az antiszemitizmus elleni globális küzdelemben is vezető szerepet kíván betölteni. A stratégia 90 intézkedést tartalmaz, amelyek végrehajtása már javában zajlik.

Az Európai Bizottság jelentése szerint Románia azoknak a tagállamoknak egyike, amelyek teljes körű nemzeti stratégiát dolgoztak ki az antiszemitizmus elleni küzdelemre (14 tagállam), külön képviselőt vagy országos koordinátort neveztek ki az antiszemitizmus elleni fellépésre (20 tagállam), és alkalmazzák az antiszemitizmusnak azt a meghatározását, amelyet a 2016. május 26-i bukaresti plenáris ülésén fogadott el a Nemzetközi Holokauszt Emlékezési Szövetség (25 tagállam).

Az uniós stratégia részeként az Európai Bizottság létrehozta saját holokauszt-emlékrendezvényét. A Bizottság a Nemzetközi Holokauszt Emlékezési Szövetséggel, illetve az EU soros spanyol és belga elnökségével együtt idén január 27-én a zsidó közösség képviselőinek és túlélőknek, az EU vezetőinek és szakértőknek a részvételével szervezett konferenciát a holokauszt nemzetközi emléknapján.
A stratégia keretében a Bizottság vállalta, 2024-ben és 2029-ben időközi jelentéseket tesz közzé. 

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?