Közös fejlesztésekről, pályázatokról egyeztetett Latorcai Csaba államtitkár Csíkszeredában

Az európai uniós források kezelése tekintetében immáron több esztendeje intenzív együttműködés zajlik a Hargita megyei és a magyarországi civil, önkormányzati és gazdasági szereplők között, melynek eredményeképpen közös pályázatokon keresztül, több százezer eurónyi közvetlen uniós forrást sikerült együttesen lehívni – jelentette ki Latorcai Csaba, Magyarország Területfejlesztési Minisztériumának parlamenti államtitkára csütörtökön, Borboly Csabával, Hargita Megye Tanácsának elnökével és Korodi Attila csíkszeredai polgármesterrel közösen tartott sajtótájékoztatóján.

A szerző felvétele

A megyeházán megtartott esemény témája az Európai Uniós források kezelése volt. Latorcai Csaba rámutatott: az eddigi közös együttműködéseket kívánják tovább fejleszteni egyrészt a kultúra terén, amelyekre már jó alappal rendelkező együttműködések vannak, ugyanakkor kibővítve mindezt a turisztikai és a mezőgazdaságot, illetve az élelmiszeripart érintő fejlesztésekkel. „Azt látjuk, hogy ezen fejlesztések, együttműködések eredményeképpen olyan közös projekteket tudunk kidolgozni, amivel hatványozott fejlődést fogunk elérni Hargita megyében és Magyarországon egyaránt” – fogalmazott az államtitkár. Megjegyezte: a kultúra, oktatás, vidékfejlesztés terén is számos lehetőség van, ugyanakkor a régiók szerepének az erősítése is kiemelt cél, amit Magyarország a jövő év második felében elkövetkező Európai Uniós elnöksége ideje alatt prioritásként kíván kezelni.

Különösen fontos a tudástranszfer, a párbeszéd a közös projektek tekintetében, hisz brüsszeli forrásokból komoly összegeket lehet lehozni – hangsúlyozta Borboly Csaba. A Hargita Megyei Tanács elnöke kifejtette: többi között az egyeztetés lényege volt a szakértői konzultációk szervezése, a mentorprogramokban való közreműködés, szakmai továbbképzéseken való részvételek, jól működő partnerkapcsolatok kialakítása, különös tekintettel a vállalkozói szférára, valamint a projektek összehangolása a turizmus és egyéb más területeken. A megyeelnök külön kiemelte, hogy segítséget kértek a 2027-es Európa Gasztronómiai Régiója címének megpályázásához, ami óriási lehetőséget jelentene a vidékünknek a vendéglátás tekintetében.

A jövő tervezésében több lábon állhatunk, ezért tartjuk fontosnak a magyar-magyar párbeszéd és partnerség erősítését, ami segítséget ad a brüsszeli pénzforrások lehívásában, hisz ezáltal azokra a fejlesztésekre is sikerülhet támogatást szerezni, amikre a román kormányzati programokban nincs lehetőség – ezt már Korodi Attila közölte a sajtó képviselőivel. Csíkszereda polgármestere nyomatékosította: azt a fajta tudást és partnerséget keressük, amellyel az idegen módszertani környezetben megfogalmazott pályázati kiírásokhoz, brüsszeli forrásokig el tudunk jutni, amivel bővíteni lehet a portfóliót, például az épített kulturális örökség és a vallásturizmus terén is. Fontos, hogy a magyar-magyar kapcsolatokban legyünk hasznára a közösségnek – hívta fel a figyelmet a város első embere.

(Nyitókép: Gábos Albin)

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?