Kötelező a részvétel a szülői értekezleten

Online vagy személyesen, de a 2024-2025-ös tanévtől kötelező a részvétel a szülői értekezleten, ugyanakkor a szülők kötelesek biztosítani, hogy a diák tisztességes öltözékben jelenik meg az iskolában, és ki kell fizetniük a gyerek által okozott rongálásokat, áll az iskolai oktatás megszervezésére és működésére vonatkozó szabályzat (ROFUIP) szerint az ettől a tanévtől érvényes oktatási szerződésben.

Ezenkívül a szülői képviseleti tanáccsal való konzultációt követően más záradékok is beilleszthetők a szerződésbe, szemlézi a szabályzatot az Edupedu oktatási szakportál. Ha a szülő vagy a tanintézet igazgatója megtagadja a szerződés aláírását, a bírság 1000 és 5000 lej közötti összegre rúg. A szerződés egy tanév időtartamára érvényes. Illusztráció: Pexels

A szülőknek számos kötelezettségük van, például: biztosítaniuk kell, hogy a tanulók tisztességesen öltözzenek, részt kell venniük az online vagy személyes szülői értekezleteken, vagy beleegyezésüket kell adniuk a személyes adatok feldolgozásához, ami az európai szabályok szerint az állampolgárok számára jog, nem pedig kötelezettség.

A szülő köteles a tanuló által megrongált tárgyat pótolni vagy annak értékét megfizetni. Eddig is a szülő felelt a gyermeke által megrongált vagyontárgyakért, de most az új szerződés kifejezetten kimondja, hogy „a szülő anyagi felelősséggel tartozik az oktatási intézmény vagyonában az elsődleges kedvezményezett által okozott kárért, a megrongált vagyontárgyat más, azonos típusú és értékű vagyontárgyra cserélve vagy a megrongált vagyontárgy diszkontált értékének megfizetésével”;

A szerződés további kikötése, hogy „a felek közötti esetleges nézeteltérést a nevelési-oktatási intézmény igazgatóságán belül békés úton lehet rendezni”. Vis maior esetén sem az iskola, sem a szülők nem vonhatók felelősségre, ha az oktatási szerződésben meghatározott kötelezettségek valamelyikét nem teljesítették.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?