Környezettudatosan élne a hazai polgárok többsége, de akadályozza őket ennek a költsége

Tízből hét román állampolgárt érdekel a fenntartható életmód, de annak költsége továbbra is komoly akadályt jelent a megvalósítás útján. Csak 38 százalék gondolja úgy, hogy a „zöld" termékek megfizethetőek, 53 százalék szerint pedig nehezebb ezekhez hozzájutni – derül ki a fenntarthatóság előnyeiről szóló legfrissebb tanulmányból.

A Reveal Marketing Research által feldolgozott adatok azt mutatják, hogy a romániai fogyasztók gondolkodásmódjában a fenntarthatóság elsősorban az erőforrások felelős felhasználását jelenti (30%), különösen a hulladékcsökkentés és az újrahasznosítás, a természet és a veszélyeztetett fajok
védelme (14%), valamint a környezetszennyezés és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére tett lépések (11%) révén.
Több mint 70 százalék úgy véli, hogy a társadalom fenntarthatósági problémáinak megoldása koncentrált erőfeszítéseket igényel mind a polgárok, mind az állami és magánintézmények részéről. Ugyanakkor a megkérdezettek közel háromnegyede (74%) azt állítja, hogy érdekelt a fenntartható életmód kialakításában.

Fotó: Pexels
A
fenntartható életmódra való áttérés akadályai között említik, hogy bizalmatlanok a környezetbarátnak feltüntetett termékekkel és szolgáltatásokkal(60% ), ezek magas költségeit (59%) és hogy hozzászoktak a jelenlegi életmódjukhoz (56%).
A
tanulmány szerint a romániai emberek többsége (74%) újrahasználható szatyorral jár bevásárolni, 73 százalék külön gyűjti az újrahasznosítható hulladékot, 62 százalék pedig elolvassa a termékek csomagolásán feltüntetett információkat.
Ami a vállalatok szerepét illeti a fenntarthatóság előmozdításában, a kutatás azt mutatja, hogy a válaszadók 4
4 százaléka úgy véli, hogy ezek a környezetbarátabb technológiák és eljárások alkalmazásával ösztönözhetik a környezetbarát kezdeményezéseket.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?