Hargita megye: ismertette terveit az új tanácselnök
Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának új elnöke kötetlen sajtóbeszélgetésen számolt be a helyi sajtó képviselőinek az eddig elért eredményekről, távlati elképzelésekről, tervekről.
A szerdán megtartott eseményen a megyeelnök közölte: mandátuma elején a megyei tanács átszervezését szeretné megejteni, amivel hatékonyabbá tenné az intézmény működését. A tél közeledtével pedig sürgős teendőként emelte ki, hogy az utak téli karbantartására vonatkozó szerződéseket sikerült sürgősségi eljárással e hónap 14-ig megkötni.
Az utak kapcsán egyúttal megemlítette, sikerült megszerezniük több jóváhagyást is a Székelykeresztúr és Székelyudvarhely közötti 137-es megyei út felújítására vonatkozó szerződés módosításához, továbbá ígéretet kaptak az országos szakhatóság jóváhagyására is. Kifejtette, hogy ha az időjárás engedi, szeretnék, ha egy réteg aszfalt kerülne az egész útszakaszra, hogy még a télen elindulhasson a közlekedés. Megjegyezte: elkezdték a tervezését Csíkdánfalvától Balánbányáig a 125-ös felcsíki településeket összekötő útszakasznak is, amit a Regionális Operatív Program finanszírozásából szeretnének megvalósítani.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház fejlesztését célzó munkálat kapcsán megjegyezte, hogy elkezdődhet az intézmény sürgősségi osztályának a bővítése, ugyanis sikerült az Országos Beruházási Társaságnak (CNI) átadniuk a munkaterületet. Megjegyezte: folyamatban van több nagyobb pályázat előkészítése a megyei kórházzal, a tanfelügyelőséggel közösen, valamint Csíkszereda önkormányzatával turisztikai témakörben. December másodikáig pedig egy újabb, a megyei kórház fejlesztésével kapcsolatos pályázatot szeretnének letenni.
A megyeelnök kiemelte, a megfelelő bukaresti jelenlét nagyban elősegíti a megyében tervezett beruházások megvalósulását, ugyanakkor fontosnak nevezte a találkozókat az egyházi és világi vezetőkkel, itt kiemelte, hogy nemrég fogadta az amerikai nagykövetség küldöttségét – akikkel többek között a román-magyar együttélésről is egyeztettek –, továbbá Szijjártó Péter külügyminisztert, Lázár Jánost, a magyar kormány építési és közlekedési miniszterét, valamint Lezsák Sándort, a Magyar Országgyűlés alelnökét.
CSAK SAJÁT