Átszervezik a sepsiszentgyörgyi kórházat, de kötelező marad a védőmaszk viselése

A koronavírus nem tűnt el, csak a korlátozások szűntek meg – hívta fel a figyelmet szerdai sajtótájékoztatón András Nagy Róbert. A sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórház menedzsere rámutatott: a járványügyi korlátozások megszüntetése után nincs olyan általános jellegű szabályozás, ami rendelkezne arról, milyen biztonsági intézkedéseket kell alkalmazzanak. Minden kórház maga kell kitalálja és alkalmazza a korlátozások utáni szabályokat.

Fertőzöttek állnak sorba más betegekkel

A sepsiszentgyörgyi egészségügyi intézmény vezetősége úgy döntött, hogy a kórházban és a járóbeteg-rendelőben is kötelezik a védőmaszk viselését, hogy egyrészt megóvják a bent fekvő betegeket és az egészségügyi személyzetet, és a látogatók körében is csökkentsék a megfertőződés kockázatát. András Nagy Róbert arról számolt be, hogy jelenleg is tizenöt koronavírus fertőzöttet ápolnak a sepsiszentgyörgyi kórházban, közülük hárman vannak az intenzív terápiás osztályon kritikus állapotban, és az elmúlt egy hét alatt négy személy hunyt el koronavírusfertőzés miatt.

András Nagy Róbert kórházigazgató | A szerző felvételei

A korlátozások március 8-ai megszüntetését követően több alkalommal is találkoztak olyan esettel a sepsiszentgyörgyi poliklinikán, hogy pozitív teszttel rendelkező koronavírus-fertőzöttek más betegekkel együtt, védőmaszk viselése nélkül álltak sorban a rendelők előtt – hívta fel a figyelmet az igazgató. Arra szólított fel, hogy ha már nincs is szabályozás a fertőzöttek elkülönítésére vonatkozóan, de felelős magatartására lenne szükség mind az egészségügyi személyzet, mind a kórházban és a poliklinikán lévő többi beteg védelme érdekében.

Újraszervezik a sepsiszentgyörgyi kórházat

András Nagy Róbert szerint a betegágyak számát mindig a kórházban bent fekvő koronavírusos fertőzöttek számához igazítják, ugyanakkor április 1-jétől a beutaláskor a PCR-tesztelésről áttérnek a gyorstesztre, és a járóbeteg-rendelőn keresztül küldőpapírral utalják be a kórházba a betegeket.

A kórházigazgató szerint a beutalásoknál az lesz a legfontosabb szempont, hogy a betegnek mennyire sürgős az orvosi beavatkozása, így előnyben részesítik azokat, akik esetében a halasztás az állapotuk súlyosbodását okozhatja.

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?