banner_LrzOuKxP_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_envXLsgt_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_HwOVw4Sr_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

A gyermekek egészséges fejlődése az iskolában – A Waldorf-oktatásról a kézdivásárhelyi Vigadóban

A gyermekek egészséges fejlődése az iskolában témakörben tartanak előadást a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban. Az eseményt a Kézdi Waldorf Egyesület szervezi, amelynek meghívására január 30-án Kulcsár Gábor magyarországi Waldorf-pedagógus tart előadást.

A szervezők szerint mindenki egyetért talán abban – szülők, gyerekek, sőt a legtöbb pedagógus is –, hogy az iskolai elvárások túlságosan nagy nyomással nehezednek a gyerekekre. A gyerekeknek nincs egyszerű dolguk, hiszen a többféle könyvet, füzetet cipelő kisiskolásokra, a 7-8 órát iskolában töltő kiskamaszokra, a tanulás, felfedezés örömét már régen elfelejtett, motiválatlan, depressziós középiskolásokra nagy teher hárul, akár szó szerint is.

A fotó a Tudástár egy korábbi előadásán készült

Nem csoda hát, hogy egyre több pedagógus, szülő, diák kérdőjelezi meg, hogy a jelenlegi romániai közoktatás általában véve jó irányba halad-e. Egyre többen keresik azokat az alternatívákat, pedagógiai módszereket, eszköztárakat, amelyek gyermekközpontúbbak, és egyre többen fordulnak olyan alternatív pedagógiák felé, amelyek fókuszába nem a teljesítménykényszer helyeződik, hanem inkább a gyermek kiteljesedésének lehetősége.

A Kézdi Waldorf Egyesület ennek a közös keresésnek a szellemében folytatja a Waldorf-pedagógia megismertetését célzó, nyilvánosságnak szánt előadásainak sorozatát. Január 30-án 18 órától Kulcsár Gábor magyarországi Waldorf-pedagógus a Vigadó Kulturális Központ nagytermében tart előadást A gyermekek egészséges fejlődése az iskolában címmel. Az eseményt közösen szervezzük a Wegener Pro Sanitate alapítvánnyal, a Tudástár című közművelődési előadássorozat keretében.

Az előadás során olyan kérdések kerülnek terítékre mint: Mit jelent a testi és lelki egészség? Mi szükséges ezek megőrzéséhez? Milyen tanulási környezetre van szükség az egyes életkorokban? Milyen korjelenségek befolyásolják a nevelést? Milyen pedagógiai szemléletre van szükség minden gyermek egészséges fejlődéséhez? Mi a szerepe ebben a családnak, az óvodának és az iskolának? Hogyan kell együttműködniük?

Az előadó ezeket a kérdéseket járja körbe, gondolkodásra invitálva a közönséget és felvillantva a gyakorlati megvalósítás lehetőségeit a Waldorf-pedagógia alapján. Kézdivásárhelyen egyébként Waldorf iskolásosztály és óvodás csoport is működik.

Kulcsár Gábor 32 éve Waldorf-pedagógus, osztálytanítóként dolgozott Budapesten, közben iskolaképviselő és a Magyar Waldorf Szövetség elnökségi tagja volt. 2010-től a solymári Tanárképzés szakmai vezetője lett. Könyvet írt a Waldorf-iskolák írás-olvasás tanításáról. Ma már elsősorban a leendő Waldorf-pedagógusok továbbképzésével, felnőttoktatással foglalkozik. Az Antropozófiai Pedagógiai Műhely Egyesület egyik alapítója, a budapesti egyesület és az erdélyi Waldorf-pedagógiai továbbképzés szakmai vezetője. Több Waldorf-iskola mentortanára.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

banner_4GL5OahC_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_970x250.png
banner_0kcgfsUU_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_728x90.png
banner_CuxsoH5E_MASZOL_WEBBANNEREK_MASZOL_300x250.png

Kimaradt?