Vízilabda Eb: Magyarország lehet Románia negyeddöntős ellenfele

A holland és a román vízilabda-válogatott döntetlent játszott egymással a Splitben zajló 35. Európa-bajnokság férfi tornájának harmadik fordulójában, így akár utóbbi is lehet a címvédő magyarok ellenfele a keddi negyeddöntőben.

A találkozó tétje az volt, hogy melyik gárda jut tovább második és harmadik helyen a világbajnok spanyolok mögött, a pontosztozkodás pedig jobb gólkülönbségük révén a hollandoknak kedvezett. A nyolc közé jutásért a harmadikként záró románok a péntek esti olasz–montenegrói rangadó vesztesével találkoznak vasárnap, és annak a mérkőzésnek a győztese játszik majd a magyarokkal a negyeddöntőben.

Kép forrása: LEN - European Aquatics

A férfi tornán szereplő 16 csapatot négy kvartettbe osztották, amelyekből a csoportelsők rögtön a negyeddöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a nyolc közé kerülésért. A magyarok kedden a nyolc között az A csoport második és a C csoport harmadik helyezettjének vasárnapi győztesével csapnak össze.

Eredmények, férfiak, csoportkör, 3. (utolsó) forduló:

A csoport: Georgia-Szlovákia 16-11 (5-1, 4-3, 4-3, 3-4)
B csoport: Franciaország-Málta 15-8 (1-1, 4-2, 3-4, 7-1)
C csoport: Spanyolország-Németország 17-6 (5-1, 7-1, 3-4, 2-0)
Románia-Hollandia 12-12 (3-3, 3-2, 4-3, 2-4)
A végeredmény: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Hollandia 4 (35-29), 3. Románia 4 (32-32), 4. Németország 0
D csoport: Szerbia-Szlovénia 17-6 (5-2, 2-3, 6-1, 4-0)
Magyarország-Izrael 23-4 (4-0, 7-2, 6-1, 6-1)
A végeredmény: 1. Magyarország 9 pont, 2. Szerbia 6, 3. Izrael 3, 4. Szlovénia 0