Vízilabda Eb: a román válogatott legyőzte Németországot

Románia férfi vízilabda-válogatottja szerdán 11-4 (2-2, 3-1, 3-0, 3-0, 3-1) arányban felülmúlta Németországot és megszerezte első győzelmét a horvátországi Splitben zajló Európa-bajnokság C csoportjában.

A világbajnok spanyolok elleni első csoportmérkőzését a válogatott 9-16-ra elveszítette, ám a németek elleni összecsapást a kezdeti kiegyensúlyozott küzdelem után végig uralták és simán nyertek.

A Bogdan Rath által edzett csapat góljait Tudor Fulea (5 találat), Andrei Neamţu, Victor Antipa, Bogdan Remeş, Silvian Colodrovschi és Vancsik Levente szerezte. A németektől Mateo Cuk (2 gól), Fynn Schuetze és Denis Strelezki vette be a románok kapuját.

A C csoportot Spanyolország vezeti 6 ponttal, Hollandiának és Romániának 3-3 pontja van, Németország pedig az utolsó 0 ponttal. A csoportgyőztesek egyenes ágon bejutnak a negyeddöntőbe, a második és harmadik helyezett válogatottak pedig keresztbejátszással küzdenek meg a legjobb nyolc közé jutásért.

Kép forrása: az Európa-bajnokság Facebook-oldala

A román válogatott a következő mérkőzését a hollandok ellen játssza szeptember 2-án, román idő szerint 19 órától.