Női kézilabda-Eb: elúsztak a románok esélyei az elődöntőbe jutásra

A román női kézilabda-válogatott 25:20 (14:10) arányú vereséget szenvedett csütörtökön a középdöntő első fordulójában Horvátországtól, a Dániában zajló Európa-bajnokságon.

A 2. csoportba, amelynek mérkőzéseit Koldingban játsszák, az alapszakasz C- és D-csoportjának első három-három helyezettjét sorolták, azaz a veretlen és négy ponttal érkező Horvátországot, Magyarországot (0 pont), és Hollandiát (2), illetve Norvégiát (4), Németországot (2) és Romániát (0).

A románok eddigi egyik leggyengébb meccsüket produkálták, még ha 4:2-re és 8:4-re is vezettek. Ám ekkor valami megszakadt, és a horvátok egy 7:0-s sorozattal megfordították az eredményt, és végül négygólos előnnyel zárták az első félidőt (14:10). A második félidőben egyik csapat többet hibázott, mint a másik, Neagu egymaga hat labdát adott el, Románia 16-ot, de a horvátok ebből is jobban jöttek ki, 17:11-re elhúztak. Neagu vezényletével összeszedte magát a román csapat, 19:17-re feljött, de a horvátok észbe kaptak, és végeredményben 25:20-szal megszerezték zsinórban negyedik győzelmüket az Eb-n. Ezzel a vereséggel Romániának nsincs továbbjutni a középdöntő csoportból.

A csoport másik mérkőzésén az eddig szintén hibátlan Norvégia 32:25-re verte a világbajnok hollandokat. Az állás: 1. Norvégia 6 pont/3 meccs, 2. Horvátország 6/3, 3. Hollandia 2/3, 4. Németország 2/2, 5. Magyarország 2/2, 6. Románia 0/3. A további menetrend, december 12-én: Magyarország–Németország, Horvátország–Norvégia, december 14-én: Hollandia–Németország, Magyarország–Románia, december 15-én: Németország–Románia, Horvátország–Németország, Magyarország–Norvégia.

Az 1. csoport eredményei: Montenegró–Oroszország 23:24, Franciaország–Spanyolország 26:25. Az állás: 1. Oroszország 6/3, 2. Franciaország 6/3, 3. Dánia 2/2, 4. Svédország 1/2, 5. Spanyolország 1/3, 6. Montenegró 0/3. Következik, december 11-én: Franciaország–Oroszország, Dánia–Svédország, december 13-án: Montenegró–Svédország, Dánia–Spanyolország, december 15-én: Montenegró–Spanyolország, Franciaország–Svédország, Dánia–Oroszország.

A két csoport első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik helyezettek az ötödik helyért mérkőznek meg.