Vizes vb: Érem nélkül maradt David Popovici

A 200 méter döntője után 100 méter gyorson is lemaradt a dobogóról David Popovici a fukuokai úszó-világbajnokságon. A román sportoló a szám világcsúcstartójaként és címvédőjeként csobbant medencébe a csütörtöki fináléban, de végül csak a hatodik helyen zárt.

Harmadikként fordult, de nem bírta tartani a tempót. A finálét az ausztrál Kyle Chalmers nyerte meg 47.15 másodperces idővel, az amerikai Jack Alexy és a francia Maxime Grousset előtt. A magyarországi Németh Nándor – aki amúgy számított arra, hogy az ausztrál lesz az aranyérmes – a nyolcadik helyen ért célba.

David Popovici ezúttal 47.83-as időt úszott, miközben világrekordja 46.86 másodperc. A 18 éves tehetség idei legjobb idei 47.61 volt százon.