LEN: David Popovici lett 2022 legjobb európai úszója

A 2022-es év Európa legjobb férfi úszójává választották az Európai Úszószövetség (LEN) szavazásán David Popovici-ot – közölte csütörtök este honlapján a LEN.

A román úszó 56,16 százalékkal nyerte a szavazást, megelőzve a magyar Milák Kristófót (22,71), az olasz Thomas Ceccont (13,79), a francia Leon Marchandot (4,77) és egy másik olasz sportolót, Nicolo Martinenghit (2,56).

A 18 éves David Popovici a tavalyi budapesti úszó-világbajnokságon és a római Európa-bajnokságon 100 és 200 méter gyorson aranyérmes lett. A római Eb-n világcsúccsal győzött a rövidebb távon. Emellett három aranyérmet nyert az ifjúsági világbajnokságon és négyet az ifjúsági Európa-bajnokságon.David Popovici 17 évesen robbant be a világ élvonalába | Fotó: Agerpres/EPA

Az úszóknál a nők különversenyében a litván Ruta Meilutyte (37,20) rendkívül szoros küzdelemben, alig több mint két százalék különbséggel utasította maga mögé az előző négy szavazáson győztes svéd Sarah Sjöströmöt (35,11).

Román győztese lett a férfi óriás-toronyugrók versenyének is: a korábbi Európa-bajnok Constantin Popovici a szavazatok 64,77 százalékéval szerezte meg az első helyett, honfitársa, Cătălin Preda 24,18 százalékkal a második lett.

A LEN közleménye szerint ezúttal a szurkolók is szavazhattak, véleményük 30 százalékot nyomott a latban az eredményhirdetéskor.