Úszó Európa-bajnokság: David Popovici világcsúcsot úszott, Milák második lett

A magyar Milák Kristóf szintén nagyszerűen versenyzett, új országos csúcsot állított fel a döntőben.

Világcsúccsal nyerte meg a 100 méteres férfi gyorsúszás szombati döntőjét David Popovici a római úszó Európa-bajnokságon. A román úszófenomén 46,86 másodperc alatt ért célba.David Popovici | Fotó: Agerpres

A döntőben két magyar versenyző, Milák Kristóf és Németh Nándor is érdekelt volt. Milák a táv első félében remekül együtt úszott Popovici-csal, de a táv második felében a román elhúzott, és óriási világcsúccsal, 46.86-tal győzött. Ezzel Popovici öt századdal megdöntötte César Cielo Filho 2009-ben úszott rekordját.

Milák Kristófnak sem kell szégyenkeznie, elvégre fantasztikus időt úszott, 47.47-tel országos csúccsal lett ezüstérmes. Németh Nándor az ötödik helyen végzett.