Junior úszó-Eb: David Popovici megszerezte negyedik aranyérmét

Száz méteres gyorsúszásban is aranyérmes lett David Popovici az Otopeni-ben zajló ifjúsági úszó Európa-bajnokságon. A Dinamo klasszisa negyedik aranyérmét szerezte meg a kontinenstornán.

David Popovici 47,69 másodperces idővel nyerte meg a vasárnapi finálét, mögötte másodikként a brit Jacob Whittle, harmadikként pedig a ciprusi Nikolas Antoniou csapott célba.

Az Adrian Rădulescu irányításával készülő úszófenomén öt érmet nyert a bukaresti junior Eb-n, ebből négy arany: 50, 100 és 200 méteres gyorsúszásban és a 4x100 méteres férfi gyorsváltóval is az élen végzett, a 4x100 méteres vegyes gyorsváltóval pedig ezüstöt nyert.

Az ifjúsági úszó Európa-bajnokság július 5-e és 10-e között zajlik az otopeni-i olimpiai úszóközpontban. A versenyen 42 ország 494 sportolója vesz részt. Romániát 14 férfi és 12 női úszó képviseli.