Román ezüstérem a hazai rendezésű ifjúsági Eb-n

Ezüstérmet nyert szombaton Vlad Ştefan Stancu 800 méteres gyorsúszásban az Otopeni-ben zajló ifjúsági Európa-bajnokságon.

Stancu két csapattársa, Patrick Dinu és David Popovici között | Fotó: AgerpresA román sportoló 7:54.02 perces idővel ért célba másodikként. Az aranyérmet az olasz Lorenzo Galossi nyerte meg 7:52.04 perces idővel, a bronzérem pedig a lengyel Krzysztof Chmielevskié lett, aki 7:56.81 perces időt úszott.

Stancunak ez a harmadik érme ezen a bajnokságon, miután egy-egy aranyat szerzett meg 1500 méteres gyorsúszásban, illetve a 4x100 méteres férfi gyorsváltóval. Az ifjúsági Európa-bajnokságon eddig 7 érmet szerzett Románia: 4 aranyat és 3 ezüstöt.

Az első aranyérmet David Popovici, Vlad Ştefan Stancu, Ştefan Cozma és Patrick Sebastian Dinu szerezte meg a 4x100 méteres férfi gyorsváltóval. David Popovici egy-egy aranyérmet nyert 200 méteres, illetve 50 méteres gyorsúszásban, Vlad Ştefan Stancu pedig egyet 1500 méteres gyorsúszásban.

Ezüstérmet nyert a David Popovici, Patrick Sebastian Dinu, Bianca Costea és Rebecca Aimee Diaconescu alkotta vegyes váltó 4x100 méteren, Bianca Costea 50 méteres női gyorsúszásban, illetve Vlad Ştefan Stancu 800 méteres gyorsúszásban.

Az ifjúsági úszó Európa-bajnokság július 5. és 10. között zajlik az otopeni-i olimpiai úszóközpontban. A versenyen 42 ország 494 sportolója vesz részt. Romániát 14 férfi és 12 női úszó képviseli.