Junior Eb: David Popovici 50 méteres gyorsúszásban is aranyérmes

Újabb aranyérmet nyert pénteken David Popovici az Otopeni-ben zajló ifjúsági úszó Európa-bajnokságon. A román úszófenomén ezúttal 50 méteres gyorsúszásban diadalmaskodott, 22.16 másodperces idővel.

A Dinamo klasszisa a legjobb idővel jutott a döntőbe, és negyedik érmét sikerült megszereznie a junior Eb-n: 200 méter gyorson és a 4x100 méteres férfi gyorsváltóval is az élen végzett, a 4x100 méteres vegyes gyorsváltóval pedig ezüstöt nyert.Fotó: David Popvici/Facebook

Popovici mögött másodikként a horvát Jere Hribar, harmadikként pedig az izraeli Martin Kartavi csapott célba az 50 méteres gyorsúszás döntőjében.

Az ifjúsági úszó Európa-bajnokság július 5-e és 10-e között zajlik az otopeni-i olimpiai úszóközpontban. A versenyen 42 ország 494 sportolója vesz részt. Romániát 14 férfi és 12 női úszó képviseli.