FRISSÍTVE: David Popovici a 200 méteres gyorsúszás döntőjében

Fotó: Agerpres/EPA

David Popovici a legjobb idővel jutott vasárnap a 200 méteres gyorsúszás döntőjébe a római úszó Európa-bajnokságon.

A 17 éves román úszófenomén, a versenyszám világbajnoka 1:44.91 perces idővel nyerte meg a középdöntőt. A vasárnap reggeli előfutamban 1:46.87 perc alatt teljesítette a távot, és a második legjobb idővel kvalifikálta magát az elődöntőbe, Milák Kristóf után (1:46.26 perc), a magyar klasszis azonban az esti középdöntőben csak 1:47.37-es időt úszott, ami nem volt elég a döntőbe jutáshoz.

A 200 méteres gyorsúszás döntőjét hétfőn, román idő szerint 19 óra 6 perctől rendezik.

Popovici jelenleg a 200 méteres gyorsúszás Európa- és világcsúcstartója (1:43.21) az ifjúsági kategóriában.

Szombaton Popovici világcsúccsal nyerte meg a 100 méteres férfi gyorsúszás döntőjét, 46.86 másodperc alatt érve célba.