FRISSÍTVE – SuperLiga: gólgazdag döntetlen a vasutasrangadón, ellépett a Farul

FRISSÍTVE: A hétvégén lejátszották a labdarúgó SuperLiga felsőházi rájátszásának 1. fordulóját; az etap győztese a Gheorghe Hagi vezette Konstancai Farul volt, amely 2-1-re legyőzte a Sepsi OSK-t. Mivel a másik két összecsapáson döntetlenek születtek, a tengerpartiak a Kolozsvári CFR-rel szemben 2 pontos, a FCSB-vel szemben pedig 5 pontos előnyre tettek szert.

Kiegyenlített mérkőzésen minimális arányú vereséget szenvedett a Sepsi OSK a SuperLiga felsőházi rájátszásának első fordulójában. A háromszéki gárda az éllovas Konstancai Farul vendége volt.Fotó: Facebook/Farul Constanta

A találkozó első gólját a házigazdák szerezték Grameni révén, aki a 25. percben vette be Niczuly kapuját. A második játékrész első percében a tengerpartiak megduplázták az előnyüket, köszönhetően Mazilu találatának. A szentgyörgyiek Tudorie találatával szépítettek az 59. percben, az egyenlítésre azonban nem futotta az erejükből.

A felsőházi rájátszás első fordulójának másik mérkőzésén a FCSB és az Universitatea Craiova 1-1-es döntetlent játszott.

FRISSÍTÉS: Pontosztozkodás a vasutas rangadón

A felsőházi rájátszás harmadik mérkőzését a fellegvári Constantin Rădulescu Stadionban rendezték meg vasárnap este, a címvédő Kolozsvári CFR a Bukaresti rapidot fogadta. A közel 10 ezres közönség előtt lejátszott találkozón Dan Petrescu csapata már a 4. percben előnyhöz jutott, amikor Rangelo janga értékesítette a saját maga kiharcolta büntetőt. Fotó: Riti József Attila Nem sokáig örülhettek a kolozsváriak, ugyanis alig 7 perccel később a Rapid észt légiósa Matthias Kait egyenlíteni tudott. Kevesebb mint tíz perc elteltével ismét a CFR-nél volt a vezetés, Nana Boateng egy furcsa ívő lövéssel juttatta a labdát Horatiu Moldovan kapujába.

Szünetre 2-1-es állásnál mentek a csapatok, de a Rapid villámgyors jobbhátvédje, Răzvan Onea  tett arról, hogy megjegyezzék nevét a Fellegváron: elrobogott a szélen, majd a behátráló Camora mellett kilőtte Simone Scuffet kapujának a hosszú sarkát.

Mindkét csapatnak voltak mégf óriási gólszerzési lehetőségei, a CFR-nek volt egy les miatt meg nem adott gólja is, de több (érvényes) találat nem született, így maradt a 2-2, és a pontosztozkodás.