FRISSÍTVE – SuperLiga: kétgólos hátrányból fordítva nyerte meg az őrült kolozsvári rangadót a CFR

Megszakadt a Rapid nyeretlenségi sorozata a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a giulești-i „vasutasok” ráadásul bajnokveréssel kerültek „menetirányba” a SuperLiga alapszakaszának hatodik fordulójában.

Nem is akárhogyan: 3-1-re győzték le a Konstancai Farult, amelyik sorozatban jegyzett harmadik veresége után hat ponttal maradt a tabellán, miközben a Rapid a maga nyolc pontjával megelőzte az összetettben.

Fotó: FC Rapid

A címvédőt edző Gheorghe Hagi szerint túl sok hibát vétettek a védekezésben, de a támadójátékuk is gyenge, kiszámítható volt. „Lassúak voltunk és kiszámíthatóak. Ez volt sorozatban a harmadik vereségünk, és ilyenkor természetesen felmerülnek kérdések. Azt szeretném, ha ezeket a kérdéseket ők is feltennék maguknak. Figyelmeztettem őket. Talán túl sok nekünk, hogy egyszerre szerepeljünk az európai klubtornákon és a bajnokságban is” – mondta a szakember. Hangsúlyozta, ugyanúgy kellene összpontosítaniuk a SuperLigában is, mint ahogyan a Konferencia Ligában, ahol a playoff-körben a Helsinki együttesével találkoznak csütörtökön.

Eközben a Rapidot edző Cristiano Bergodinak csakis dicsérő szavai voltak, szerinte az egyész csapat kivette a részét a védekezésben, mint ahogyan mindegyik játékos részt vett az ellentámadásokban is. „Elégedett vagyok” – jelentette ki az olasz szakember.

A mérkőzés alkalmával tudta meg egyébként a Rapid francia középpályása, Jayson Papeau, hogy fiúgyermeke lesz. A 27 éves éves játékos a csapattársai és a közönség előtt rúgta el azt a labdát, amely kipukkanva, kék színű port hullajtva jelezte gyermeke nemét.

Hibátlan maradt az FCSB

A Konstancai Farullal ellentében az FCSB a múlt héten kiesett a Konferencia Ligából, ezért már kizárólag a SuperLigára összepontosíthat. Ott az idei szezonban még hibátlan az együttes, amelyik miután vasárnap este 2-1-re legyőzte hazai környezetben a sereghajtó Iași csapatát, 15 ponttal áll az összetett élén. Noha van egy elmaradt meccsük, az már biztos, hogy a hatodik forduló után is az első helyen maradnak.

Felzárkózhat viszont a Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR. Előbbi hétfőn 18.30 órától a Hermannstadt együttesét fogadja, majd pedig következik a kolozsvári rangadó, amikor is a „vörös sipkás egyetemisták” fogadják a fellegváriakat 21.30 órától.

Döntetlennel „hangolt” a Sepsi OSK a Konferencia Ligára

Ahogyan a Farul, úgy a Sepsi OSK a Konferencia Liga playoff-körére készül, a norvég Bodo/Glimt lesz az ellenfele csütörtökön, ezért a SuperLigában Liviu Ciobotariu edző pihentetni szerette volna néhány kulcsemberét a Hermannstadt elleni hétfői összecsapáskor. Ez megérződött a sepsiszentgyörgyiek játékán, de a szünet előtt azért Kallaku révén megszerezték a vezetést. Az előny viszont nem tartott sokáig, mert a második félidő elején a Bejan (53. perc) kiegyenlítette az állást. A háromszékiek mestere ezt követően becserélte több kulcsemberét is, de a végeredmény 1-1 maradt.

Őrült városi derbit nyert a CFR

A játéknap slágermeccsét Kolozsváron rendezték, ahol az Universitatea fogadta a városi rivális CFR-t. Ez a rangadó egészen elképesztő játékot hozott, hiszen a fellegváriak kétgólos hátrányból fordítva nyertek 4-3-ra. Nem is akárhogyan.

Az első játékrészben Stoica duplája (10. perc, 38. perc) után úgy tűnt, hogy a házigazdák könnyed három pontot gyűjtenek ezen a találkozón, Andrea Mandorlini edző legénysége ugyanis elég „halvány” játékot mutatott. Egészen az első félidő hajrájáig, amikor is Otele megszerezte a CFR első gólját. Ezt a második félidőben Avounou (56. perc) találata követte, az egyenlítés pedig felpörgette a vendégeket, akik Ajeti révén a 68. percben már a vezetést is átvették. Gólját Sebastian Colțescu játékvezető nem adta meg elsőre, de a videóbíró (VAR) egyértelművé tette, hogy a labda áthaladt a gólvonalon.

Az izgalmak ezzel még nem értek véget, a „vörös sipkások” ugyanis büntetőből – Nistor érvényesítette – a 78. percben egyenlítettek, de örömük nem tartott sokáig mert Betancor a 82 percben visszafordította az állást a CFR javára. Noha bő 12 percet hosszabbítottak a meccsen, és helyzetek is bőven voltak, több találatot már nem jegyeztek. Ezzel a CFR – amelyik a Konferencia Ligából már korábban kiesett – az összetett negyedik helyén zárja a fordulót, miközben a Kolozsvári U hat ponttal maradt a 12. helyen.