SuperLiga: elúsztak a Kolozsvári CFR bajnoki esélyei?

Fotó: Facebook/Universitatea CraiovaNagyjából búcsút vehet a bajnoki cím megtartásától a Kolozsvári CFR, amely vasárnap este a labdarúgó SuperLiga felsőházi rájátszásának 7. fordulójában csak 1-1-es döntetlent játszott a Fellegváron a CSU Craiovával. Mivel a listavezető Farul egy nappal korábban 7-2-re legyőzte a Rapidot a két csapat közötti különbség három fordulóval a bajnokság vége előtt 7 pontra nőtt.

Matematikailag még összejöhet a címvédés a Kolozsvári CFR számára, viszont a labdarúgó SuperLiga „dinamikája” nem abba az irányba mutat. A vasutasok pontegyenlőséggel (32-32 )vágtak neki a felsőházi rájátszásnak a Konstancai Farul csapatával, amely hét forduló alatt kétszer annyi pontot gyújtött, mint Dan Petrescu alakulata, így jelenleg 7 pont választja el a két csapatot. Közéjük ékelődve megtaláljuk még a FCSB-t, amely hétfő este a Sepsi OSK legyőzésével a Farul első számú kihívójává léphet előre.

Szombaton este az ovidiui Viitorul Stadionra szegeződött minden szem, elsősorban Kolozsváron és Bukarestben, mert mind a CFR, mind pedig a FCSB háza tájékán remélték, hogy a Bukaresti Rapid el tudja gáncsolni a tengerpari alakulatot. Ehhez képest a vasutasok kapusa, Horatiu Moldovan már az 1. percben büntetőt érő módon állította meg a Farul támadását, két perces VAR-ozás után pedig Denis Alibec előnyhöz juttatta csapatát. Gheorghe Hagi tanítványainak minden összejött ezen a napon, a Farul szünetig berámolt még hármat, Alibec mellett Tudor Băluță is duplázni tudott.

A Rapid szenvedése a szünet után is folytatódott, a 61. percben Alibecnek összejött a mesterhármas a végjátékban Loius Munteanu pedig két további góllal hétre növelte a Rapid „hozományát”. A keserű pirulát Marius Sapunaru és Marko Dugandzics góljai tették „emészthetőbbé”.

Ezek után fel volt adva a lecke az üldözőknek, míg a forduló előtt a Kolozsvári CFR és a FCSB is azt remélték, hogy a Rapid „kikaparja nekik a forró gesztenyét” most azért kellett hajtaniuk, hogy tartani tudják a lépést a Farul csapatával.

Vasárnap este a fellegvári Constantin Rădulescu Stadionba kilátogatók számát erősen lenyomta a délutáni felhőszakadás, a CSU és a CSU Craiova mintegy 4 ezer néző előtt játszott tisztességes minőségű első félidőt. A kedélyeket Radu Petrescu játékvezető borzolta fel a 27. percben, amikor előbb kiállította Andrei Ivant, majd videobírózás után döntését megváltoztatva, csak sárga lappal büntette az emelt lábbal Boatengre támadó oltyán szélsőt.

A második félidő derekán Karlo Muhar előnyhöz juttatta a hazaiakat, de alig három perccel később a kiállítást megúszó Ivan (egy erőse lesgyanús akció végén – szerk. megj.) egyenlíteni tudott. Ezt a döntést is kielemezték a VAR-szobában és annak alapján ítélték meg a gól.

Mivel több találat már nem született, a csapatok pontosztozkodása egyértelműen a Farul (és a FCSB) malmára hajtja a vizet, a CFR-nek már csak matematikai esélyei vannak a címvédéshez.

A mérkőzés után Dan Petrescu vezetőedző, Cristian Balaj elnök és Ioan Varga többségi részvényes is azzal vádolta meg Radu Petrescut (és a FRF-t), hogy „meglopták” a CFR-t.