Miami Open: Irina Begu kikapott a harmadik fordulóban

Fotó: Miami OpenHárom szettben (7:5, 6:7, 6:4) kikapott szombaton a fehérorosz Aljakszandra Szasznovicstól a harmadik fordulóban, és búcsúzott a 8 369 455 dolláros összdíjazású miami tornától Irina Begu.

A WTA-világranglistán jelenleg 70. helyezett, 31 éves román teniszező a második fordulóban az első kiemelt Arina Szabalenkát győzte le. Mérkőzése a világranglistán 60. helyezett, 28 éves Szasznoviccsal közel három órát tartott.

Az első szett kiegyensúlyozott küzdelmet hozott 5-5-ös állásig, sorra nyerték el egymás adogatójátékát a felek, de a fehérorosz a végén kevesebbet hibázott, és 5:7-re nyert. A második játszmában Begu 3:5-re vezetett, majd Szasznovics zsinórban három gémet megnyert, de a tiebreakben a román teniszező bizonyult jobbnak (6:7). A harmadik szettben 2:0-ás állásnál Begunak még volt ereje egyenlíteni, 3:4-re is vezetett, de utána következő gémeket, s egyúttal a mérkőzést is elveszítette (6:4).

A román teniszező korábban háromszor lépett pályára Aljakszandra Szasznovics ellen, és mindannyiszor legyőzte.

Irina Begu egy 54 400 dolláros csekkel és 65 WTA-ponttal vigasztalódhat.