Liga 1: biztossá vált a Sepsi OSK felsőházi szereplése

A szentgyörgyi együttes döntetlent játszott a medgyesi Gaz Metannal.

A Sepsi OSK 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Medgyesi Gaz Metannal a Liga 1 28. fordulójának utolsó mérkőzésén. A hazaiak már a 9. percben megszerezték a vezetést, Gabriel Vasvari büntetőből talált be.

A továbbiakban is a Sepsi irányította a játékot, ám hiába birtokolta a labdát 62 százalékban, újabb gólt nem tudott szerezni, pedig fél órán át emberelőnyben játszott, miután Francisco Juniort a 60. percben kiállította a játékvezető. A 65. percben a vendégek kiegyenlítettek, Niczuly Roland nem tudta védeni Rolando Deaconu tizenegyesét.

A Sepsi továbbra is a 4. helyen áll, 44 ponttal, 6-6 ponttal előzve meg a Botoșani és Academica Clinceni csapatait, míg a 7. helyezett FC Argeș Pitești-nek 37 pontja van. Ez azt jelenti, hogy a háromszéki csapat biztosan a felsőházban zárja a bajnokság alapszakaszát.

(Nyitókép: Facebook)