Liga 1: sorozatban ötödik döntetlenjét játszotta a Sepsi OSK

Sorozatban ötödik döntetlenjét (1-1) játszotta kedd este a FC Argeș ellen a Sepsi OSK, amely a labdarúgó Liga 1 21. fordulóból elhalasztott mérkőzésén egy ponttal tért haza Piteștiről.

A Sepsi OSK kedd este lejátszotta azt a 21. fordulóból elmaradt összecsapását a FC Argeș ellen, amelyet a háromszéki csapatnál kialakult járványgóc miatt kellett elhalasztani február elején.

Remiza din restanța cu Sepsi OSK (1-1), surprinsă prin obiectivul fotografului nostru, Gabriela Neacșu ???? Hai FC Argeș!

Közzétette: FC Arges – 2021. február 16., kedd

A jelentős formajavuláson átesett házigazdák már a mérkőzés elején megszerezhették volna az előnyt, amikor a 4. percben Malele lódult meg a jobb oldalon, faképnél hagyta Mitreát, de gyengécske lövését Niczuly elcsípte. A Sepsi OSK nem volt ennyire könnyelmű, első valódi gólhelyzetét értékesíteni tudta: a 22. percben Eder Gonzalez jól elvégzett szögleténél az első kapura küldött labdát még kitolta Greab, de Bouhenna újrázásánál már tehetetlen volt.

A gól után a Sepsi OSK átengedte a kezdeményezést a házigazdáknak, akik szünetig egyetlen nagy gólhelyzetet alakítottak ki, amikor Antun Palic távoli kísérleténél Niczult Rolandnak kellett nagyot védenie.

A második félidőben is többnyire a FC Argeș akarata érvényesült, a szentgyörgyi védelem egyre nagyobb nyomás alatt volt. Az 59. percben az egyenlítés is összejött a házigazdáknak: a FCSBtől kölcsönvett Cristian Dumitru távoli lövésénél Niczulynak esélye sem volt.

A döntetlennel mindkét gárda előzött egyet a tabellán: a Sepsi OSK visszavette 4. pozícióját a FC Botoșanitól, a FC Argeș pedig a Dinamót megelőzve előrelépett a 10. helyre.