Juve-győzelem Milánóban, már nincs veretlen csapat az európai topligákban

Már nincs veretlen csapat az európai topligák egyikében sem, ugyanis az olasz címvédő Juventus Torino szerda este 3-1-re legyőzte az eddig veretlenül menetelő AC Milant.

Az első negyedóra után a Juve vette magához a kezdeményezést, a nagy nyomás pedig Chiesa remeklésének köszönhetően egy kapufa után már gólt is eredményezett (0–1).

Fotó: Facebook/JuventusEzt követően a Milan került fölénybe, de Leao újabb lövése tévesztett kicsit kaput, aztán Szczesny hozta a frászt a szurkolókra, majd Ramsey, de itt Leao löketét épp a kapus hárította – közben pedig a túloldalon Chiesa is próbára tette egyszer Donnarummát. Ramsey ezt követően már nem passzal, hanem lövéssel segítette a Milant, de kapusa ezt is védte, majd a sokadik Calhanoglu-lövést is, ezekben a percekben nagyon benne volt az egyenlítés a levegőben. Épp amikor kicsit kiegyenlítettebb lett a játék, jött Calhanoglu erőszakos, de a játékvezető szerint még szabályos szerelése, és az ellentámadás végén Calabria kilőtte a bal felsőt (1–1).

A második félidő már lényegesen vérszegényebb volt, a házigazda Dalot, a vendégcsapat Ramsey lövésével próbálkozott hiába, de gyorsan lepörgött az első negyedóra. Ezután viszont újra villant Chiesa, szépen kilőtte a hosszú alsót, a vendégek cseréi lényegesen jobban szálltak be, és a nagyon agilis Kulusevski előkészítése után McKennie is eredményes volt (1–3).

Az elfáradó Milan számára ezúttal nem volt benne az újabb feltámadás lehetősége, így az európai topligákban utolsóként a piros-feketék is elszenvedték idénybeli első vereségüket – de így is az élen maradtak az Inter vereségének köszönhetően.

A Juventus három nyeretlen meccs után győzte le ismét milánói riválisát.