FRISSÍTVE – SuperLiga: a Kolozsvári CFR Bukarestben hagyott 2 pontot, ismét ellépett a FCSB

FRISSÍTVE: Újabb győzelemmel őrizte meg összetettbeli előnyét az FCSB élvonalbeli labdarúgócsapata a SuperLiga 12. fordulójában; a bukaresti együttes 29 ponttal áll az élen a Kolozsvári CFR és a Rapid előtt. Utóbbi a Craiovai Universitatea botlását kihasználva előzött. FRISSÍTÉS: vasárnap éjfél körül az is kiderült, hogy Gigi Becali csapata nem várt segítséget kapott a helyi rivális Dinamótól, amely 1-1-es döntetlent játszott a CFR-rel, amely így elszalasztotta a lehetőséget, hogy ismét egy pontra megközelítse a listavezetőt.

Lixandru szerezte az FCSB gólját a Botoșani ellen | Fotó: FCSB

Lixandru 23. percben szerzett gólja döntötte el a három pont sorsát a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában rendezett Botoșani–FCSB mérkőzésen. A vendég bukarestiek 1-0-ra nyertek, ezért a vasárnap esti Dinamo–Kolozsvári CFR találkozó eredményétől függően megőrizték előnyüket az összetett élén. Kilenc győzelem, két döntetlen és egy vereség után 29 ponttal vezetik a tabellát.

A fellegváriak második helye sem változik egyelőre, a Rapid viszont fellépett az alapszakasz dobogójának harmadik fokára. A giulești-i gárda 3-2-re nyert hazai környezetben a Poli Iași ellen, és így kihasználta a Craiovai Universitatea botlását. Az oltyán csapat a Voluntari vendégeként jegyzett gól nélküli döntetlenje miatt 22 ponttal maradt, a Rapid jobb gólarányával előzte meg.

Vasárnap Galaci Oțelul–Konstancai Farul és Dinamo–Kolozsvári CFR mérkőzések lesznek, majd hétfőn 21 órától a Sepsi OSK lesz a Kolozsvári Universitatea vendége.

FRISSÍTÉS: Vasárnap délután a címvédő Konstancai Farul nyögvenyelősen ugyan, de megszerezte a 3 pontot az eddig nyolc döntetlent magáénak tudó „egál-király” Oțelul vendégeként; Gheorghe Hagi csapata ezzel a 3 ponttal felkapaszkodott a tabella 5. helyére.

Fotó: AgerpresKéső este a listavezeő FCSB legfőbb üldözője, a Kolozsvári CFR a bukaresti Nemzeti Arénában lépett pályára a kiesőjelölt Dinamo vendégeként. Az élvonalba idén visszajutó Vörös Kutyákat a bajnokság kezdete óta csak az nem verte meg, aki nem akarta, így bármilyen pontszerzés a vasutasok ellen számukra sikernek számított volna.

A Dinamo edzője, Ovidiu Burcă egyértelmű utasításként adta ki csapatának, hogy próbálják meg lassítani a játékot, hiszen tudta, hogy egy gyors iramú mérkőzésen tanítványai nem bírnak helyt állni a CFR ellen. Aztán a mérkőzés 10. percében a CFR védelme „elaludt”, Christian Ilic szépen megtalálta a vasutasok tizenhatosában Hakim Abdallahot, aki elhelyezte a labdát Răzvan Sava mellett a kapu jobb sarkába.  A vezetés birtokában a Dinamo még óvatosabbra váltott, a CFR pedig kínlódott a fővárosaik védelmének feltörésével. Szünet után a CFR sorra dolgozta ki a helyzeteket, és a nyomás az 58. percben érett góllá: Daniel Bîrligea egy szépen helyezett lövéssel egyenlített.

Andrea Mandorlini „belenyúlt”, levette a gól szerzőjét, csatártársát, Philip Otelét és a labdákat osztogató Ciprian Deacot, a csapat teljesítménye pedig 3-4 fordulatszámot visszaesett ezt követően. A mérkőzés utolsó gólszerzési lehetősége Jefte Betancoré volt, a spanyol a tizenhatos sarkáról tpróbálta átemelni a Dinamo védelmét és kapusát. A labda egy védő lábán megpattan és a vinkli felé tartott, de Golubovic kilepkézte a labdát.

Maradt az 1-1-es döntetlen, a CFR pedig elvesztette a lehetőséget, hogy egy pontra csökkentse hátrányát a FCSB-vel szemben.

A forduló utolsó találkozóját hétfő este rendezik Kolozsváron, ahol a Román Kupa-döntő két szereplője, az U és a Sepsi OSK küzd meg a pontokért. Miközben az U kezd magára találni Ioan Ovidiu Sabău irányítása alatt, a Sepsi OSK azt reméli a sétatéri találkozótól, hogy megszakad a 4 mérkőzéses vereségsorozata.