EURO 2020: Magyarország hősi halált halt a halálcsoportban

Fotó: MTIMagyarország 2-2-es döntetlennel zárta a csoportkört Németország ellen az Allianz Arenában, de ez nem volt elég a továbbjutáshoz. A csoportból a franciák, németek és portugálok jutottak tovább.

A Németország- Magyarország mérkőzésről élő szöveges tudósításban számoltunk be.

F-csoport Meccs Győz. Dönt. Ver. Gólarány Pont
1. Franciaország  3 1 2 0 4-3 5
2.   Németország 3 1 1 1 6-5 4
3.  Portugália   3 1 1 1 7-6 4
4.  Magyarország 3 0 2 1 3-6 2

Véget ér a mérkőzés. Magyarország döntetlent ért el Münchenben, de a 2-2-es döntetlen kiesést jelent.

93. perc - a németek járatják a labdát, lassan letelik a hosszabbítás.

90. perc - német szöglet. A németek három szöglettel tartják a sarokban a labdát. Közben megkezdődött a hosszabbítás első perce. 4 perc lesz összesen.

88. perc - kettős magyar csere: Fiola helyére Nikolics, Kleinheisler helyére Lovrencsics.

87. perc -a németek dolga egyből nem lett sietős. Húzzák az időt hazai pályán.

Az új tabella
FRA 5 pont
GER 4 pont
POR 4 pont
HUN 2 pont

84. perc - a német nyomás meghozta az egyenlítést. Goretzka óriási erővel lövi el a labdát a magyar tizenhatosból. Két védő se tudja blokkolni a lövést.

83. perc - cserék mindkét oldalon: lemegy Szalai Ádám, jön Varga Kevin. Musiala és Volland cseréli le Gintert és Gosenst.

81. perc - Kroos lövi el egyből, kevéssel ment mellé.

80. perc - a hazai pályán játszó Thomas Müller fejeli a háló tetejére a labdát. Tíz percet kell még kibírni.

78. perc - Gulácsi magához öleli a beadást, amit egy perces labdabirtoklás után küldtek tizenhatosába a németek.

76. perc - fokozódik a német nyomás, a magyarok mélyen védekeznek. A beadásokat egyelőre ki tudják fejelni.

74. perc - Sallai helyére érkezik Schön Szabolcs.

73. perc - Sané élesen keresztbe, keresi Gosenst, hosszú a labda.

71. perc - lemegy Gnabry és Havertz, jön Werner és Thomas Müller.

68. perc - Schafer András GÓÓÓÓÓÓÓL! Középkezdés után 20 másodperccel Szalai vágja Schafer elé a labdát, aki elfejeli Neuer mellett. 1-2

66. perc - Fiola is besárgul. Az ezt követő beadásnál Gulácsi nagyot hibázik, elvéti az öklözést, Hummels fejeli a kapu felé, Havertz még hozzáér és befejeli a labdát. Németország egyenlít. 1-1

Portugália ismét továbbjutásra áll azzal, hogy kiegyenlítettek Budapesten a franciák ellen. Ez azt jelenti, hogy a magyarok visszacsúsztak a harmadik helyre és Sevillában nyolcaddöntőzhetnek Belgium ellen.

A tabella:
FRA 5 pont
POR 4 pont
HUN 4 pont
GER 3 pont

A labdabirtoklás 60 perc után 68/32 százalék a németek javára.

62. perc - Fiola elindul baloldalon, a német tizenhatos oldalában Sané kézzel állítja meg. Sallai áll a labda mögé, kapufát lőtt.

60. perc - Willi Orbán rendkívül hasznos becsúszással ment szögletre Sané elől. Sané nagyon elrontja a beívelést.

58. perc - Szalai Ádám harcol ki egy szabadrúgást a német szögletzászló közelében. Kleinheisler végzi el a német kapu torkába, Neuer kiüti, Négo rálövi, de nagyon elrontja.

57. perc - csere német oldalon, jön Goretzka, lemegy Gündogan.

55. perc - Schafer és Gündogan összefejel a magyar tizenhatosban. Ápolni kell mindkét játékost. Áll a játék.

Jelen állás szerint Magyaország csoportmásodikkként jutna tovább, és Londonban játszana Angliával a nyolcaddöntőben:

Benzema duplázott, Franciaország átvette a vezetést Budapesten Portugália ellen. Módosult a tabella.
FRA 7 pont
HUN 4 pont
GER 3 pont
POR 3 pont

Zúg a Ria-ria Hungária az Allianz Arenában bejutorr 2500 magyar szurkoló torkából

50. perc - Gosens ment Négo elől a német tizenhatos előtt.

49. perc - a németek járatják a labdát, a magyar védelem nagyon szervezetten, kompaktul mozog.

47. perc - Gnabry adná be jobb oldalról a labdát, Fiola önfeláldozóan vetődik a labda útjába.

46. perc - két magyar játékos - Szalai Ádám és Kleinheisler is földre került, de tudják folytatni.

Az első félidő labdabirtoklási statisztikája: 70/30 százalék.

46. perc - a magyarok indítják útjára a labdát a második félidőben.

Hamarosan kezdődik a második félidő. Jelenlegi állás szerint a németek kiesésre állnak, nekik nincs sok vesztegetni való idejük, támadniuk kell.

Fotó: Agerpres/EPA

Budapesten az első félidő hosszabbításában Benzema egyenlített. Franciaország-Portugália 1-1

A tabella az első félidő után
FRA 5 pont
POR 4 pont
HUN 4 pont
GGER 3 pont

Vége az első félidőnek. Magyarország továbbjutásra áll.

Két perccel hosszabbítják meg az első félidőt.

45. perc - Havertz kétszer is lőhetett a magyar tizenhatosból: előbb egy pocsolya, aztán egy magyar láb nehezítette dolgát.

43. perc - az eső egy kicsit alábbhagyott, a német támadások nem. De a labdabirtoklás eléggé steril, nem tudják - egyelőre - feltörni a magyar védelmet.

41. perc - a magyar támadások egyre pofátlanabbak. Botka földön marad a Rüdigerrel való találkozása után a német szögletzászló közelében. Áll a játék.

39. perc - Sallai 25 méterről lövi el abban reméánykedve, hogy az elemek megzavarják Neuert. A német kapus megfogja a labdát.

38. perc - németek járatják a labdát, magyar szerelésből Kleinheisler indul meg, kiteszi lövésre Schafernek, aki fölé lő.

37. perc - óriási zápor zúdult az Allianz Arenára.

32. perc - kezdenek keményebben odalépni a felek, a durvaság határát súrolják.

A magyar tábor danolászik: Az éjjel soha nem érhet véget...

Módosult a tabella
POR 6 pont
FRA 4 pont
HUN 4 pont
GER 3 pont

Budapesten Cristiano Ronaldo büntetőjével Portugália átvette a vezetést.

30. perc - Gündogan is besárgul.

28. perc - Botka kapja a mérkőzés első sárgalapján Gündogan felrúgásáért. A Fradi védője ki fogja hagyni a nyolcaddöntőt, ha a magyar válogatott továbbjut.

28. perc - újabb Hummels fejes, ebből se lett német gól.

25 perc után Budapesten továbbra is 0-0 az állás a francia-portugálon.

23. perc - óriási a német nyomás. A magyarok csak pillanatokig tudják megtartani a labdát.

21. perc - német szöglet. Hummels a felső lécre fejeli a beadást. A következő akcióban Ginter lő közelről, Gulácsi véd.

17. perc - Havertz tört be a tizenhatoson belülre, majd jobbról középre tette a labdát, de nem talált társat. Végül Gnabry előtt adódott lehetőség, lövése után azonban Schäfer blokkolt.

16. perc - a magyar gól nagyon megfogta a németeket, a Nationalelf nem talál fogást a magyar védelmen

Jelen állás szerint így áll az F-csoport tabellája
FRA 5 pont
POR 4 pont
HUN 4 pont
GER 3 pont

Fotó: UEFA EURO 202011. perc - magyar góóóóóóóóóól. Szalai Ádám!!!!!! Sallai Attila jobboldalról teszi be a labdát a német tizenhatosba Szalai Ádám elé, aki védőjét megelőzve befejeli a Manuel Neuer mellett a német kapuba.

9. perc - németek letámadása miatt a magyar labdakihozatal eléggé nehézkes.

A Maszol szerkesztőinek tippjei:
Cseke Péter 0-0
Zsizsmann Erika 3-0
Tasi Annabella 2-1
Moldován Árpád Zsolt 0-1

5. perc -az első szögletet Kleinheisler végezheti el. Röviden adja tovább, hátra kellett játszani a labdát. A következő akcióban egy - a németekéhez hasonló - hosszú indítás kereste Sallait. A Feriburg játékosa nem tudja lekezelni a labdát.

4. perc - az öt fős magyar védelem nagyon masszivan áll. A németek egy átemeléssel próbálkoznak, Kimmich eléri a labdát és éles szögből is kapura tudja küldeni a labdát. Gulácsi bal kesztyűje helyén van.

2. perc - a németek járatját a labdát, Sané indítása túl hosszú. A nedves gyep komoly gondot fog okozni a feleknek.

1. perc - a feketében játszó németek indítják útjára a labdát. A magyarok fehérben játszanak.

A mérkőzést Szergej Karaszjov vezeti.

Mindkét himnuszt füttyszó kisérte

Münchenben zuhogó esőben érkeznek a csapatok. A magyar tábor a német rendezők akadékoskodásával dacolva összeállt egy valódi galerivé a baloldali kapu mögött. A "sportszerű" német közönségből elszórva füttyszó is hallattszik a magyar himnusz alatt. A magyar játékosok kezüket szívük fölé helyezve éneklik a Himnuszt. A magyar táborban több székely zászlót is láttunk. A magyar szurkolók "visszafizették a kölcsönt", ők is kifütytülték a német himnuszt.

NÉMETORSZÁG: Neuer – Ginter, Hummels, Rüdiger – Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens – Havertz, Sané – Gnabry. Szövetségi kapitány: Joachim Löw
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Nego, Botka, W. Orbán, Szalai A., Fiola – Kleinheisler, Nagy Á., Schäfer – Sallai R., Szalai Á. Szövetségi kapitány: Marco Rossi

A magyar kezdőben négy olyan játékos - Gulácsi, Orbán, Sallai és Szalai - is szerepet kapott, aki a német Bundesligában szerepel.

Az F-csoport tabellája így néz ki két forduló után.

1. Franciaország  2 1 1 0 2-1 4
2.   Németország 2 1 0 1 4-3 3
3.  Portugália   2 1 0 1 5-4 3
4.  Magyarország 2 0 1 1 1-4 1

Itt írtunk a lehetséges forgatókönyvekről.

A német-magyar összecsapás előtt komoly sportdiplomáciai csata zajlott a nemrégiben elfogadott magyar törvény miatt, amely tiltja a 18 éven aluliak körében a homoszexualitás megjelenítését és népszerűsítését. A német civilek petíciót indítottak az Allianz Arena szivárványszínű kivilágítása érdekében, amit az UEFA az EURO 2020 egységes arculatára hivatkozva elutasított. A döntés következményteként a német LGBTQ közösség tagjai "teljes fegyverzetben" jelentek meg a mérkőzés helyszínén.Fotó: Agerpres/EPA

Mint korábbi cikkünkben beszámoltunk róla, a bajor tartományi hatóságok nem engedélyezték a magyar szurkolók hagyományos vonulását a stadionhoz, a vendégeket buszokkal vagy más járművekkel vitték a helyszínre. További piszkólódásként értelmezhető, hogy csak lángmentesített zászlókat, drapériákat lehet bevinni a stadion lelátóira.

Az Allianz Arena lelátóira minden ötödik székre ülhet le néző, így várhatóan mintegy 14 ezer szurkoló tekintheti meg az összecsapást a helyszínen. Ezzel szemben a budapesti Puskás Arénábna mind a 67 ezer jegyet rendelkezésre bocsátották a magyar-német mérkőzéssel egyidőben rendezett francia-portugál összecsapáson.