Australian Open: öt szettben nyert a súlyos sérüléssel bajlódó Novak Djokovics

Fotó: Agerpres/EPAA címvédő Novak Djokovics kétszettes előnynél megsérült, ám végül öt játszmában 7:6, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2-re legyőzte az amerikai Taylor Fritzet  az Australian Open férfi egyesének harmadik fordulójában. A szerb világelső így készülhet a Fucsovics Mártont búcsúztató kanadai Milos Raonic elleni nyolcaddöntőre.

Novak Djokovics esélyeshez méltóan kezdte a 27. helyen kiemelt Taylor Fritz elleni mérkőzést: az első szettet rövidítésben 7:6-ra, a másodikat egy gyors brék után 6:4-re nyerte meg.

A harmadik játszmában azonban megsérült a szerb világelső (valószínűleg a hasfalizma sérülhetett meg), ezt kihasználva pedig az amerikai ellenfele a nyolcadik játékban brékelte, majd a szettet is behúzta. Djokovics többször is ápolást kért, emellett még egy közjáték zavarta meg a negyedik játszmát.

Fotó: Agerpres/EPAMivel Melbourne-ben több koronavírusos esetet is regisztráltak, a kormányzó ötnapos lezárást rendelt el, ez pedig azt jelentette, hogy az eddig nézők előtt megrendezett tornát – egyelőre a következő öt napban – szombattól zárt kapuk mögött folytatják. Djokovicsék meccse pedig helyi idő szerint péntek éjfél után ért véget, így este fél 12-kor fel kellett függeszteni a mérkőzést, amíg kiürítették a Rod Laver Arénát.

A szünet jót tett Djokovicsnak, aki a döntő játszmára összeszedte magát, kétszer is brékelte Fritzet, így végül öt játszmában nyert, és készülhet a Fucsovics Mártont búcsúztató kanadai Milos Raonic elleni nyolcaddöntőre.

Djokovics sorozatban a 17. meccsét nyerte meg az Australian Openen, amelyen 2019-ben és 2020-ban sem talált legyőzőre. A viadalt nyolcszor megnyerő szerb klasszisnak ez volt összességében a 78. sikere egyesben a melbourne-i Grand Slam-tornán.