A dubaji tenisztorna negyeddöntőjébe játszotta magát Sorana Cîrstea

Három szettben (3:6, 6:3, 7:5) legyőzte szerdán a horvát Donna Vekićet, és bejutott a 3.211.715 dolláros összdíjazású dubai tenisztorna negyeddöntőjébe Sorana Cîrstea.

A WTA-világranglistán 22-ik román játékos a 75 percig tartó mérkőzésen egy olyan ellenfelen kerekedett felül, aki korábban búcsúztatta a tornától Arina Szabalenkát, az idei Australian Open bajnokát, írja az Agerpres.

Fotó forrása: Sorana Cîrstea Facebook-oldala

A 6:3-ra megnyert első szettet a világranglistán 31-ik Vekić dominálta, de Cîrstea a második játszmában erőre kapott, és szintén 6:3-ra nyert. A döntő szettben a román játékos remekül kezdett, 3:0-ra is vezetett, de ellenfele egyenlíteni tudott. Vekić 5:4-es állásnál a győzelemért szervált, de Cîrstea elnyerte a horvát teniszező adogatójátékát, és sorozatban két gémet hozva 7:5-re állította be a végeredményt.

A továbbjutásért a román játékos 72.965 dolláros csekket és 215 WTA-pontot kapott. Ellenfele a negyeddöntőben a cseh Markéta Vondroušová lesz, aki szerdán búcsúztatta a tornától az orosz Ludmilla Szamszonovát.