Sorana Cîrstea bejutott a shenzheni WTA-torna nyolcaddöntőjébe

Sorana Cîrstea teniszező bejutott a 626.750 dollár összdíjazású shenzheni WTA-torna nyolcaddöntőjébe, miután az első fordulóban 6-3, 4-6, 6-4 arányban legyőzte a szlovák Kristina Kucovát.

A WTA-világranglista 79. helyén álló Cîrstea drámai küzdelemben győzte le a ranglista 81. helyén álló ellenfelét. A meccs 2 óra 18 percet tartott. Cîrstea bebiztosított magának egy 4.928 dolláros csekket és 30 WTA-pontot kapott.

A román játékos a nyolcaddöntőben a világranglista harmadik helyezettje, a lengyel Agnieszka Radwanska, és a 104. helyen álló kínai Ying-Ying Duan közötti mérkőzés győztesével játszik.

Ugyancsak vasárnap Monica Niculescu is bejutott shenzheni WTA-torna nyolcaddöntőjébe, miután az első fordulóban 5-7, 6-1, 6-3 arányban legyőzte a kínai Kai-Ling Zhangot (WTA - 134).

Niculescu a nyolcaddöntőben egy másik hazai résztvevő, Qiang Wang ellen lép pályára, aki Evghenia Rodinát búcsúztatta.

A második helyen kiemelt Simona Halep hétfőn kezd a szerb Jelenea Jankovics ellen.