Wimbledon: Simona Halep bejutott a nyolcaddöntőbe

A másodikként kiemelt Simona Halep bejutott pénteken a wimbledoni füves pályás Grand Slam tenisztorna női egyes versenyének nyolcaddöntőjébe, miután 6-4, 7-6 (7) arányú győzelmet aratott a kínai Shuai Peng fölött.

Halepnek 1 óra 38 percre volt szüksége, hogy egy kiegyensúlyozott mérkőzés végén túljusson kínai ellenfelén (31 éves, 37. a WTA-világranglistán). A 25 éves román lány – aki 2015-ben elődöntőt játszott Wimbledonban, tavaly pedig a negyeddöntőig jutott – bizonytalanul kezdett, és a kínai lány 1-3-ra vezetett, de Halep 3-3-nál egyenlített. Ezt követően mindketten hozták az adogatásukat, majd Halep brékelt, és ez elég volt ahhoz, hogy 6-4-re megnyerje az első játszmát.

A második szettben 3-3-ig mindkét fél megnyerte az adogatását, majd Halep brékelt, de a kínai lány azonnal visszabrékelt, 4-4. Peng átvette a vezetést 5-4-re, azt követően, hogy Halep elbukott egy brék abdát, és a szett 6-6-nál rövidítésbe folytatódott. A tie-breakben Halep 5-4-re vezetett és neki következett két adogatása, ám mindkettőt elveszítette és 5-6-nál Pengnek szettlabdája volt. Az ázsiai nem tudta kihasználni az előnyét, és Halep 9-7-re megnyerte a rövidítést, 7-6-ra a játszmát és a 2-0-ra a meccset.

Következik Azarenka

A nyolcaddöntőbe jutásért Halep 147 ezer angol fontot és 240 WTA pontot kap. Ellenfele a nyolcaddöntőben a fehérorosz Viktoria Azarenka lesz, aki 3-6, 6-1, 6-4-gyel búcsúztatta a hazai Heather Watsont.

Azarenka (27, 683 WTA), aki hét hónappal ezelőtt szülte első gyerekét, 2-1-re vezet a Halep ellen játszott meccsekben. A fehérorosz 2012-ben kétszer győzte le a román lányt, 6-3, 6-1-re a dohai nyolcaddöntőben, és 6-1, 6-1-re Linzben, szintén a nyolcaddöntőben. Simona 2015-ben, az amerikai nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében 6-3, 4-6, 6-4-re verte Azarenkát.