Roland Garros: meggyőző játékkal jutott Halep a legjobb nyolc közé

Rendkívüli meggyőző játékkal, mindössze két gémet veszítve (6-1, 6-1) legyőzte hétfőn Simona Halep a spanyol Carla Suares Navarrót, és bejutott a legjobb nyolc közé a francia nyílt teniszbajnokságon.

A román lánynak mindössze 60 percre volt szükség ahhoz, hogy a WTA-ranglista 23-ik helyén lévő ellenfelét elbúcsúztassa a tornától. Győzelmének értékét növeli, hogy salakon eddig mindig veszített Navarro ellen.

Szakkomentátorok szerint Halep kirobbanó formában van, és ő a nagy favorit a tornagyőzelemre. A román lány legutóbb 2014-ben játszott ilyen magas színvonalon salakon, amikor a Roland Garros döntőjéig jutott.

A férfiaknál a kilencszeres bajnok Rafael Nadal remek játékkal jutott be a negyeddöntőbe. Az előző meccsét 6:0, 6:1, 6:0-ra nyerő spanyol sztár vasárnap öt játékot vesztett honfitársa, Roberto Bautista ellen, akit 1 óra 53 perc alatt búcsúztatott.

A második kiemelt szerb Novak Djokovics rendkívül szoros, csak rövidítés után megnyert első szett utáni folytatásban csak négy játékot engedett a spanyol Albert Ramos-Vinolasnak, így három játszmában nyert, és ott van a legjobb nyolc között. Ellenfele az osztrák Dominic Thiem lesz, aki könnyed, 6:1, 6:3, 6:1-es győzelmet aratott az argentin Horacio Zeballos felett.