Idegenbeli sikerével közel a BL-továbbjutáshoz a Real és a Wolfsburg

A Real Madrid sorozatban hatodszor kerülhet be a labdarúgó Bajnokok Ligájában a legjobb nyolc közé, ha túljut az AS Román, amely 2008 óta nem járt a BL-negyeddöntőben – akkor épp a mai edző, Luciano Spalletti vezetésével épp a Realt ejtették ki.

Páholyban a Real

Az első félidő Real-fölényt hozott, de egyik csapat sem találta el a kaput. A Roma nem játszott teljesen alárendelt szerepet, amint azt a 4:4-es szögletarány is mutatja. Az 57. percben aztán jött Ronaldo: két remek csel után bebombázott (0-1).A 87. percben a pár perccel korábban beállt Jesé adta meg a kegyelemdöfést (0-2). A Roma még becserélte a „nagy öreget”, Francesco Tottit az utolsó pár percre – valószínűleg ez volt az utolsó BL-meccse hazai pályán...

Előnyben a Wolfsburg

A belga Gent még sohasem szerepelt a BL-ben, és a német Wolfsburg is csak egyszer, de 2008-ban sem jutott túl a csoportkörön. Így bármelyik csapat jut tovább, mindenképpen történelmet ír. Ez valószínűleg a Wolfsburg lesz, mivel győzni tudott idegenben (2-3).