A Bayern kiütötte a Dortmundot

A címvédő és listavezető Bayern München legfőbb riválisa, a Borussia Dortmund ellen is megőrizte hibátlan mérlegét a német labdarúgó-bajnokságban: a bajorok hazai pályán 5-1-re győztek a nyolcadik forduló vasárnapi rangadóján.

A Bayern az első félidő közepén szerzett vezetést, Thomas Müller duplázott a 35. percig, a második gólt büntetőből szerezte. Bár Pierre-Emerick Aubameyang góljával még a szünet előtt szépített a Dortmund, a fordulás után Lewandowski egyből betalált (3-1), majd az 58. percben újra gólt szerzett (4-1). A kegyelemdöfést Mario Götze gólja jelentette a 66. percben (5-1).

Josep Guardiola együttese így már hét ponttal előzi meg a második helyen álló Dortmundot.

A másik mérkőzésen a Bajnokok Ligájában szereplő Bayer Leverkusen saját közönsége előtt meglepetésre csak 1-1-es döntetlent játszott az Augsburggal.

Bundesliga, 8. forduló

• Bayern München–Borussia Dortmund 5–1 (T. Müller 26., 35. – az elsőt 11-esből, Lewandowski 46., 58., Götze 66., ill. Aubameyang 36.)
  • Bayer Leverkusen–Augsburg 1–1 (Bellarabi 39., ill. Leno 12. – öngól)
  • Schalke 04–1. FC Köln 0–3 (Modeste 45., Gerhardt 79., Zoller 84.)